Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Кожна область повинна мати план у разі виявлення коронавірусу, – Олексій Гончарук

Кожна область повинна мати план у разі виявлення коронавірусу, – Олексій Гончарук

7 лютого голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, заступники Катерина Рижеченко та Євген Греков взяли участь у селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука

Станом на ранок 7 лютого, у світі зареєстровано понад 31 тисяча інфікованих коронавірусом, з них 641 летальний випадок. Найбільше хворих спостерігається у китайському місті Ухань. За межі Китаю випадки захворювань поширились у 24 країни. Про це розповів заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Вже зареєстровані випадки у Франції, Німеччині, Фінляндії, Швеції, Бельгії. В Україні на сьогоднішній день не зареєстровано жодного лабораторно підтвердженого випадку інфікування коронавірусом. 30 січня ВООЗ оголосила подію з поширенням коронавірусу надзвичайною у сфері громадського здоров’я. Але це не обмеження в пересуванні пасажирів чи вантажів з Китаю. Прохання до областей: привести всі підсистеми єдиної системи цивільного захисту у режим підвищеної готовності, подивитись, чого не вистачає по засобах індивідуального захисту і по механізму реагування», – запевнив Віктор Ляшко.

Заступник Міністра охорони здоров’я також зазначив, що в регіони найближчим часом передадуть засоби індивідуального захисту та найнеобхідніше медичне обладнання, щоб надавати медичну допомогу інфікованим у разі появи таких випадків на території України. Також закладам охорони здоров’я передадуть додатково 10 млн хірургічних масок для використання у разі запровадження масочного режиму у закладах охорони здоров’я.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук нагадав керівникам обласних державних адміністрацій, що в областях повинен бути розроблений план у разі виявлення коронавірусу.

«Життя і здоров’я українців для нас є найвищою цінністю, маємо в пріоритеті його захищати. Скоординовуємо роботу на те, щоб недопустити інфекцію на територію України. Але якщо виявиться, що випадок в Україні буде зафіксовано, то на території кожної області має бути план. Ви повинні чітко розуміти, що ви будете робити, якщо в області буде підтверджений вірус», – закцентував Олексій Гончарук.

Система Orphus