Ви тут:
Суспільство Україна 

Кіберполіцейські обговорили з представниками Ради Європи вдосконалення законодавства

Кіберполіцейські обговорили з представниками Ради Європи вдосконалення законодавства

Серед найбільш дискусійних питань – реалізація окремих положень Будапештської конвенції, які забезпечать підвищення рівня протидії та розслідування кіберзлочинів. Робоча нарада відбулася за участі представників Комітету Конвенції про кіберзлочинність, Національного антикорупційного бюро України та керівництва Департаменту кіберполіції України.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

У рамках зустрічі представники Кіберполіції провели консультації з експертами Комітету Конвенції про кіберзлочинність з питань імплементації Конвенції.

Налагодження механізмів впровадження Будапештської конвенції в українське законодавство залишається одним із ключових та важливих факторів для якісної роботи правоохоронних органів. Тож, Кіберполіція спільно з іншими органами виконавчої влади, проводить роботу з Комітетами Верховної Ради України щодо приведення українського законодавства у відповідність до європейського.

Досвід країн, які у повному обсязі імплементували Будапештську конвенцію, демонструє, що такі механізми значно пришвидшують та підвищують ефективність роботи поліції із протидії та виявлення осіб, які вчиняють злочини, зокрема у кіберпросторі.

За словами начальника Департаменту кіберполіції Олександра Гринчака, сьогодні багато країн, які є підписантами Конвенції про кіберзлочинність, вже впровадили у своє законодавство її норми, що позитивно вплинуло на результати роботи правоохоронців.

“Для того, аби якісно документувати та розслідувати кримінальні правопорушення, нам необхідно створити в Україні механізм збору цифрових доказів. Дійсно можу сказати, що наразі ми маємо деякі законодавчі перепони в цьому, але ми зараз активно працюємо над тим, щоб їх швидко виправити”, – зазначив Олександр Гринчак.

Представники кіберполіції презентували свою концепцію імплементації окремих частин Конвенції, які нині відсутні у вітчизняному законодавстві. Експерти підтримали представлену концепцію та запропонували взяти за основу досвід інших країн та створити відповідні механізми, оскільки вони нададуть правоохоронцям можливість не втрачати час та оперативно отримувати інформацію напряму від інтернет-сервісів.

Також, зі свого боку, представники Комітету Конвенції про кіберзлочинність висловили готовність у наданні необхідної допомоги і позитивного досвіду: це сприятиме вирішенню питання законодавчого врегулювання окремих питань.

“Ми бачимо, що правоохоронні органи України зацікавлені у покращенні ситуації із законодавчим врегулюванням питання збору цифрових доказів. Ми готові допомогти в цьому, надавши відповідні консультації та поділившись з українською стороною найкращими практиками, які вже імплементовані у законодавство багатьох країн Європи”, – наголосив Александер Сегер, Голова відділу протидії кіберзлочинності Ради Європи.

“Варто зазначити, що Конвенції про кіберзлочинність (ETS N 185) є необхідною для зупинення дій, спрямованих проти конфіденційності, цілісності і доступності комп’ютерних систем, мереж і комп’ютерних даних, а також зловживання такими системами, мережами і даними, шляхом встановлення кримінальної відповідальності за таку поведінку. Як це описано у Конвенції, надання повноважень, достатніх для ефективної боротьби з такими кримінальними правопорушеннями, шляхом сприяння їхньому виявленню, розслідуванню та переслідуванню, як на внутрішньодержавному, так і на міжнародному рівнях, і укладення домовленостей щодо швидкого і надійного міжнародного співробітництва”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus