Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Громадам Полтавщини презентували оновлену Програму “U-LEAD з Європою”

Громадам Полтавщини презентували оновлену Програму “U-LEAD з Європою”

25 лютого у Полтавському регіональному офісі Програма “U-LEAD з Європою” відбувся День відкритих дверей.

“Програма “U-LEAD з Європою” провела чимало заходів для децентралізації в Україні. Програма працює за кількома напрямами: консультування та експертна підтримка громад, які  об’єднуються, надання підтримки у розробці Стратегії розвитку. Сьогодні ми презентуємо оновлений формат регіонального офісу. З 1 січня Програма працює дещо по новому. Готуємося до нових напрямків роботи”, –  розповів керівник Східного ХАБу Денис Ткачов.

Та назвав відмінність між минулою Програмою та оновленою: – Програма “U-LEAD з Європою” перейшла повністю в експертний формат роботи, тобто надаємо виключно експертну підтримку громадам. Ми не беремо участь у процесі затвердження Перспективних планів.

Керівник відділу управління Програмою “U-LEAD з Європою” Торстен Хіпко подякував за можливість побувати на Полтавщині та на власні очі побачити, що відбувається з тими бюджетами, які він затверджує.

“Хоч я безпосередньо не беру участі у реалізації проєктів, мені дуже приємно, що я є частиною цієї Програми”, – відмітив Торстен Хіпко.

“У процесі децентралізації виникає чимало складних питань, тому добре, що є експерти, які допомагають всім у цьому процесі. Завдяки Програмі “U-LEAD з Європою” нам вдасться реалізувати проєкти, які покращать розвиток громад”, – зазначив радник голови Полтавської ОДА з питань економрозвитку Олексій Іщенко.

Представили Карту успіху, на якій позначені всі досягнення громад області.

Керівниця Полтавського регіонального офісу U-LEAD Ірина Балибіна представила експертів оновленої Програми: радник з децентралізації та місцевого самоврядування Володимир Божко, радник з питань місцевих фінансів та управління Геннадій Фасій, молодша спеціалістка Марина Юмашева, експерт з питань розвитку громад і територій Вадим Штефан, експерт із комунікацій та висвітлення Юрій Ісаєв.

“Завдяки співпраці з “U-LEAD” мали можливість перейняти досвід колег з різних областей. На даний момент експерти регіонального офісу допомагають розробляти стратегії розвитку. Допомога експертів потрібна у різних питаннях як новостворених громад, так і вже досвідчених, адже на шляху розвитку і вдосконалення громади постійно постають нові виклики перед їхніми управлінцями”, – відмітив перший заступник сільського голови Терешківської ОТГ Дмитро Івін.

Голові Опішнянської ОТГ Миколі Різнику Торстен Хіпко подарував “Путівник керівника”. А голова регіонального відділення Асоціації ОТГ, голова Шишацької ОТГ Олександр Тутка вручив Торстену Хіпко Подяку.

Експерти разом з очільниками об’єднаних територіальних громад окреслили основні напрямки подальшої співпраці Програми та громад. За основу брали потреби ОТГ з розвитку спроможності та підвищення фаховості співробітників та представників органів місцевого самоврядування.

Система Orphus