Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Горбанівський геріатричний пансіонат – один з кращих закладів такого типу, – Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська

Горбанівський геріатричний пансіонат – один з кращих закладів такого типу, – Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська

Сьогодні у рамках робочої поїздки до Полтавської області Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська відвідала Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці, який наразі обслуговує 229 людей.

Зокрема, вона оглянула тут умови проживання підопічних та надання їм соціальних і медичних послуг.

“Я відвідала багато сімей, які прийняли на виховання дітей. Бачила їх умови, потреби. А от у геріатричному пансіонаті, насправді, сьогодні вперше. Я знаю, що це один з кращих закладів такого типу. І розумію, що далеко не всі подібні заклади у такому хорошому стані”, – сказала Юлія Соколовська.

Вона також зауважила, що наразі в Уряді думають і над тим, як цей напрямок допомоги можна розвивати. Водночас додала, що для літніх людей органи соціального захисту також надають послугу “догляд на дому”, яка теж має бути якісною.

“Звичайно, що людям краще жити вдома. Тож, якщо вони мають дім і є якісна послуга догляду, то краще розвивати цю послугу, а не доводити до стану, коли людині доводиться переїжджати в інтернат, який, принаймні, хотілося б називати геріатричними пансіонатами хорошої якості. Тому, думаю, може бути таке рішення: якщо не спрацювала послуга на дому, то тоді вже має бути переїзд людини до такого закладу, де комфортні умови і є цілодобовий догляд”, – переконана Міністерка.

У свою чергу директор Горбанівського геріатричного пансіонату Юрій Радченко відзначив, що умови утримання підопічних у закладі хороші.

“У нас організоване чотириразове харчування, медичний догляд. Зроблені ремонти чотирьох поверхів. Плануємо й надалі проводити ремонти 3, 4 та 5 поверхів. Проведено тепло модернізацію, що дало змогу зекономити близько 4 млн грн бюджетних коштів. Також ми облаштували територію пансіонату та відкрили платне відділення, куди можна тимчасово привозити своїх родичів”, – сказав він.

У пансіонаті є свій медпункт, працює кімната для процедур, масажу. Також є стоматологічний кабінет, перукарня, бібліотека, актовий зал.

Щоб потрапити до пансіонату, то, за словами директора, слід звернутися за місцем проживання до управління соціального захисту, підготувати відповідні документи, пройти медичний огляд. А потім Департамент соціального захисту Полтавської ОДА приймає рішення і виписує відповідну путівку.

Довідково. Заклад отримав сертифікат енергоефективності. Він має найвищий показник економії енергії класу С. Пансіонат працює з 1992 року. В 2005 році він перепрофільований у заклад для ветеранів війни та праці. Розрахований на 305 ліжкомісць.

Система Orphus