Ви тут:
Суспільство Україна 

Головній залізничній станції Києва – 150 років

Головній залізничній станції Києва – 150 років

18 лютого головній залізничній станції столиці виповнилося 150 років. Зараз станція Київ-Пасажирський характеризується особливо інтенсивним рухом поїздів: у середньому за добу звідси відправляються та приймаються 269 пар поїздів.

Відлік історії свого створення ця станція веде з 1870 року. Перший вокзал станції у Києві було споруджено за проектом архітектора Івана Вишневського в 1868-70 роках в стилі староанглійської готики. Комплекс будівель пасажирської станції складався з двох триповерхових будиночків, з’єднаних одноповерховими галереями. Перед будівлею на привокзальній площі було обладнано стоянки для екіпажів, диліжансів, а пізніше автомобілів, повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

У 1877 році в будівлі залізничного вокзалу сталася пожежа. Споруду відновили, але з огляду на розширення залізничного сполучення було вирішено провести реконструкцію вокзалу та всієї станції.

До початку XX століття пасажиропотік значно виріс, тож перед Першою світовою війною було прийнято проект будівництва нового великого вокзалу. У 1907 році уряд виділив кошти на повну реконструкцію вокзалу. Через рік старий вокзальний комплекс було повністю розібрано.

У 1925 році розпочалася розробка схеми Київського залізничного вузла, був складений план будівництва вокзалу. У 1927 році було розпочато будівництво вокзалу за технічним проектом управління Південно-Західних залізниць і за проектом фасаду, розробленим архітекторами О.М. Вербицьким і П.Ф. Альошиним. У 1932 році розпочали експлуатацію нового вокзалу, спорудженого в стилі неоукраїнського барокко з елементами конструктивізму.

Під час Другої світової війни вокзал був повністю зруйнований. У 1945-1949 роках за проектом, розробленим під керівництвом архітектора Г.Ф. Домашенка, вокзал відновили (внутрішнє оздоблення — за проектом архітектора О.М.Вербицького).

Наймасштабніша реконструкція вокзалу відбулася у 2000-2001 роках. У ході цих робіт з’явилися будівлі Південного вокзалу, паркінгу, а біля Південного вокзалу утворилася нова привокзальна площа, що дозволило розвантажити від громадського транспорту Вокзальну площу. У такому вигляді вокзал функціонує і сьогодні.

 

 

 

 

ФОТО: Укрзалізниця

Система Orphus