Ви тут:
Суспільство Україна 

ГО “Всеукраїнський собор” б’є на сполох через демографічну кризу

ГО “Всеукраїнський собор” б’є на сполох через демографічну кризу

Громадська спілка «Всеукраїнський Собор», до якої входять презставники протестантських євангельських Церков та відомі релігійні і громадські діячі, закликали Президента України невідкладно скликати засідання Ради національної безпеки і оборони України, присвячене протидії демографічній кризі в нашій державі.

У листах, які Координатор Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов адресував Президенту, керівництву Верховної Ради та Прем’єр-міністру України, висловлюється занепокоєння з приводу того, що за 19 років населення України зменшилося на 11 мільйонів, інформує офіційний сайт Всеукраїнського Собору.

За словами учасників, Україна нині переживає глибоку демографічну кризу: смертність вдвічі більша, ніж народжуваність, кожного дня помирає близько 1620 людей, тоді як народжується всього 920 дітей, дедалі більше посилюється трудова міграція, зростає статистика розлучень тощо. Україна входить в число 30 “найстаріших” країн світу за часткою осіб віком 60 років і старше.

“Окрім цього Україна займає перше місце в Європі за рівнем дитячого алкоголізму, близько 100 тис. громадян помирають щорічно від наслідків паління, за неофіційними даними в Україні налічується декілька мільйонів наркоманів, понад півмільйона хворих на ВІЛ, щорічно стається близько 10 тис. самогубств, понад 100 тис. українців щороку захворюють на онкологічні захворювання. Такі темпи скорочення населення України загрожують національній безпеці та й взагалі існуванню української нації”.

Замість того, щоб терміново створити Міністерство з питань сім’ї та демографії, впроваджувати просімейні програми для підготовки молоді до подружнього життя, навчання  молоді відповідальному батьківству, забезпечити збільшення допомоги при народженні дитини та створення умов для самореалізації молоді, відбувається кампанія з руйнування залишків сімейної політики. Так, Міносвіти під надуманим приводом взялося за викорінення навчальних програм з підготовки до подружнього життя, відбувається агресивне впровадження гендерної ідеології в усі сфери, аби остаточно зруйнувати сімейні цінності. На розгляд Верховної Ради України вносяться закони, спрямовані на  заборону критику збочень та надання особливих прав для аморальних ініціатив.

 З огляду на вищесказане, “Всеукраїнский собор” закликає Президетна невідкладно провести засідання РНБО України, присвячене демографічній кризі та депопуляції в Україні, що загрожують національній безпеці країни;  а Верховну Раду – підготувати та ухвалити проект Постанови про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні; розробити та ухвалити законопроекти щодо підвищення розміру одноразової допомоги при народженні дітей; підвищення розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях громадян (дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях тощо); розширення пільг і встановлення додаткових цільових виплат багатодітним сім’ям; забезпечення на законодавчому рівні захисту права людини на життя з моменту зачаття до природної смерті та ін. 

“Усвідомлюючи те, що успіх держави можливий лише тоді, коли в її основі лежить міцна повноцінна сім’я та вічні цінності, глибоко переконані, що захист сім’ї та сімейних цінностей повинен терміново стати важливим пріоритетом влади, країна потребує ухвалення термінових рішень щодо сімейної політики, мають бути створені відповідні відомства та залучені кращі фахівці, аби створити умови для формування та реалізації ефективної сімейної політики”.

Система Orphus