Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Фільм про Донбас “Земля блакитна, ніби апельсин” отримав нагороду на кінофестивалі Sundance

Фільм про Донбас “Земля блакитна, ніби апельсин” отримав нагороду на кінофестивалі Sundance

У США завершився щорічний фестиваль незалежного кіно “Санденс” (Sundance Film Festival), який є стартом для нагородного сезону. Список переможців опублікований на сайті заходу.

Про це повідомляє 112.ua.

Зокрема, лауреатом став український фільм про Донбас “Земля блакитна, ніби апельсин” (The Earth is blue as an orange) режисера Ірини Цілик. Стрічка отримала нагороду The Directing Award в конкурсній секції World Cinema Documentary. Фільм також увійшов до конкурсної програми Берлінале-2020.

Звання найкращого американського інді-проекту отримала драма “Мінарі” про корейську сім’ю, що переїхала в Арканзас для кращого життя. Одну з ролей виконав Стівен Ян (“Ходячі мерці”).

Другорядною нагородою за неореалізм відзначили картину “Ніколи, рідко, іноді, завжди” про двох дівчат, які відправляються у велике місто, щоб зробити аборт (стрічка також увійшла в конкурс Берлінале-2020).

Нагороду за найкращий сценарій отримав фільм “Дев’ять днів”, а режисерський приз забрала чорно-біла автобіографічна стрічка “Сорокарічна версія” (The 40-Year-Old Version) Ради Бланк.

Призом за найкращий світовий фільм нагородили “Ялда: Ніч прощення” (Yalda, A Night For Forgiveness). Актор Бен Вішоу отримав спеціальну згадку за роботу у фільмі “Surge”.

“Гран-прі серед документальних стрічок отримав “Пацанський штат” (Boys State) про політичні змагання серед підлітків”. – йдеться у повідомленні.

Фото: Dora Chomiak

Система Orphus