Ви тут:
Суспільство 

Facebook заблокував понад 100 сторінок розвідки РФ, які поширювали фейки

Facebook заблокував понад 100 сторінок розвідки РФ, які поширювали фейки

Facebook видалив три мережі облікових записів, сторінки та групи, що поширювали неправдиву інформацію проти України та інших країн Східної Європи. Одна з них використовувалась військовою розвідкою Російської Федерації.

Така діяльність зародилася в Росії та була зосереджена насамперед на Україну та сусідні країни. Про це повідомили на офіційному сайті Facebook, інформує “24 канал”.

У Facebook зазначили, що люди, які стоять за цією мережею, намагалися приховати свою особистість. Розслідування виявило зв’язок з російськими військовими розвідувальними службами.

Станом на 12 лютого вони видалили за порушення політики щодо втручання іноземних чи державних органів:

Власники сторінок зазвичай публікували вміст російською, англійською та українською мовами про місцеві та політичні новини. Також про громадських діячів в Україні, військову діяльність Росії в Сирії. Неправдиву інформацію поширювали й про збиття малайзійського авіалайнера в Україні у 2014 році.

У Facebook додали, що люди, які стояли за цією мережею, намагалися приховати свою особу та координацію, розслідування знайшло посилання на російські військові спецслужби.

“Також вони зупинили роботу двох інших соціальних сторінок. Одна з них зародилася в Ірані та була націлена переважно на США. Інша – спрямована на аудиторію у В’єтнамі. Кожен з них створив облікові записи, щоб поширювати дезінформацію”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Freepik

Система Orphus