Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Дмитро Лунін обговорив з делегацією Литви шляхи розвитку освіти на Полтавщині

Дмитро Лунін обговорив з делегацією Литви шляхи розвитку освіти на Полтавщині

Сьогодні, 10 лютого, перший заступник голови Полтавської державної обласної адміністрації Дмитро Лунін зустрівся з делегацією Литви, яку очолив Депутат Сейму Литовської Республіки колишній міністр освіти і науки Литви Гінтарас Стєпонавічюс.

На зустрічі також були присутні радниця голови Полтавської ОДА з питань освіти Віта Ковальська та директор Департаменту освіти Олена Харченко.

“Радий вас вітати на Полтавщині! У нас з вами склалися добрі взаємини. Цей рік в Україні є роком освіти. Ми вкладаємо багато сил та енергії в цю галузь. також у нас активно розвивається діджиталізація. У вас є досить багатий досвід, яким ви можете поділитися, і ми відкриті у цьому напрямку”, – зазначив на початку зустрічі Дмитро Лунін.

Очільник делегації Литви Гінтарас Стєпонавічюс у свою чергу подякував за можливість зустрітися та запевнив, що його країна є тим другом України, який не лише підставить плече, а і може надати конкретну допомогу. Також пан Стєпонавічюс розповів про досвід Литви у різних питаннях освіти.

“Ми останні 3 роки активно працюємо в Україні. Пропонуємо свій досвід, зокрема у позашкільній освіті. Наші напрацювання активно використовують у Кременчуці. У вас теж є принцип “гроші ходять за дитиною”. Так, у нас на позашкільні заняття на одного учня виділяють 15 євро. Дитина має можливість обрати собі гурток за уподобанням. Також у цьому зацікавлені організатори позашкільної освіти. Кількість гуртків у нас збільшилась вдвічі. Цей принцип використовують у Кременчуці. Таким чином організувати гурток вигідно не лише у місті, а і в селі чи ОТГ”, – розповів Гінтарас Стєпонавічюс.

Також очільник делегації Литви торкнувся теми булінгу в школах.

“Булінг є не тільки на рівні дітей, а і батьків та вчителів. Коли ми проводимо заняття з цієї тематики, то запрошуємо на них всі зазначені категорії. Ця проблема є актуальною. Якщо дитина відчуває тиск, їй не до навчання”.

Дмитро Лунін поцікавився у Гінтараса Стєпонавічюса, як у Литві допомагають молодим вчителям адаптуватися у перші роки роботи в школі і успішно давати учням знання.

“Коли я був Міністром освіти Литви, я провів в освіті дебюрократизацію. Скасував 50% паперових матеріалів. Вчитель повинен мати можливість реалізувати себе і навчати, а не заповнювати різноманітну документацію. У нас активно впроваджується діджиталізація освіти”, – сказав Гінтарас Стєпонавічюс.

Також він розповів, що школи у Литві мають автономію і можуть самі розпоряджатися своїми коштами. А звідси – впроваджувати ті чи інші освітянські програми.

Наприкінці зустрічі Дмитро Лунін полякував Гінтарасу Стєпонавічюсу за візит та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

 

Система Orphus