Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Децентралізацію можливо завершити до місцевих виборів, – Олександр Корнієнко

Децентралізацію можливо завершити до місцевих виборів, – Олександр Корнієнко

Децентралізації влади можливо завершити до місцевих виборів.

Про це в інтерв’ю сказав голова партії “Слуга народу”, перший заступник голови однойменної фракції у Верховній Раді Олександр Корнієнко, повідомляють у прес-центрі ініціативи “Децентралізація”.

“Так, у нас є план. Можна за дві сесії встигнути, якщо планувати на початку четвертої сесії 3-4 вересня голосувати 300 (300 голосів за законопроект “Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади” – ІФ). Четверта сесія якраз дуже вдало розпочинається – першого вересня, а виборчий процес (на місцевих виборах – ІФ) розпочинається п’ятого вересня”, – сказав Корнієнко.

За його словами, у найближчі два тижні в регіонах буде проведено обговорення законопроекту “Про внесення змін до Конституції про децентралізацію влади”. Парламентарій розповів, що вони відбудуться у форматі, в якому обговорювалося питання про ринок землі – на невеликих форумах, по декілька сотень людей.

“Ці обговорення завершаться 25 лютого великим зібранням у Києві, де будуть представники асоціацій, мери, керівники місцевих органів влади, експерти всілякі, представники донорів. Після нього ми виходитимо на концепцію, потім – комісія з правової реформи, де все це фіналізується. Тобто приблизно наприкінці лютого – початку березня ми плануємо вийти на текст”, – повідомив Корнієнко.

Він також розповів, що паралельно в уряді допрацьовують перспективні плани об’єднаних територіальних громад .

Корнієнко також нагадав, що наразі готується до другого читання законопроект №2653 про внесення змін до закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, після ухвалення якого Кабмін зможе внести новий проект адміністративного устрою країни, “в якому і відбудуться місцеві вибори”.

Корнієнко також розповів, що основною причиною для відкликання президентом з Верховної Ради законопроекту №2598 “Про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади” стали заяви мерів, які не схвалювали реформу в такому вигляді”.

“Було дві заяви мерів: один на першому етапі внесення, коли президент вперше вніс законопроект (13 грудня 2019 року – ІФ) – там було майже 150 підписантів, на другому етапі – (доопрацьований законопроект, внесений у ВР 27 грудня минулого року – ІФ) – тоді було вже майже 300 підписантів… Більшість із них – це мери, члени асоціації мерів, голови ОТГ і депутати ОТГ”, – сказав Корнієнко.

Система Orphus