Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати Полтавської облради не надали дозволу на кредитування комунальним підприємствам “Полтававодоканал” та “Полтаватеплоенерго”

Депутати Полтавської облради не надали дозволу на кредитування комунальним підприємствам “Полтававодоканал” та “Полтаватеплоенерго”

Сьогодні на пленарному засіданні тридцять першої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання депутати не дозволили комунальним підприємствам “Полтававодоканал” та “Полтаватеплоенерго” отримати кредити. Зокрема, згідно з проєктами рішень, “Полтававодоканал” просив про збільшення кредитного ліміту на 3 млн грн до 6 млн грн терміном на 12 місяців під 16% річних. А підприємство “Полтаватеплоенерго” хотіло взяти кредит 24 млн грн на 24 місяці під 16,2% річних.

“Я звертаюся до колег з фракцій, які не голосують. Ви включили “функцію політика”. Проте це питання економіки та виплати заробітної плати працівникам цих підприємств”, – зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Думку про те, що дане рішення слід підтримати, озвучив і голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Вважаю, що потрібно заслухати керівників цих підприємств, щоб вони надали своє обґрунтування, на які потреби їм необхідні ці кошти. А головне – за рахунок чого вони ці кошти будуть повертати. Наскільки я зрозумів, ці питання обговорювалися на засіданні профільної комісії і відповіді на них є. Тому я дотримуюся думки, що потрібно підтримати дане рішення”, – сказав він.

Читайте також: Постійна комісія Полтавської облради підтримала кредитування Полтававодоканалу та Полтаватеплоенерго

У свою чергу депутатка обласної ради Наталія Макаруша зауважила, що для ефективного голосування перед депутатами мали б виступити керівники цих двох комунальних підприємств. Попри це, вона закликала колег підтримати дане питання.

“Це не з обласного бюджету виділяються кошти. За рахунок кредиту збільшується кількість обігових коштів для виплати заробітної плати. Ту суму, яку вони беруть овердрафт, підприємства абсолютно спроможні повернути в термін під 16% річних. Тобто: середнє надходження на два комунальні підприємства складає десь 700 тис. – 1 млн грн. Не така там велика сума. Дане питання розглядалося на профільній комісії, і керівники проводили ґрунтовну доповідь. При цьому надходження коштів від абонентів там складає 97%. Це дуже гарний показник. За ці кошти підприємства несуть особисту відповідальність. Тим більше, фінанси їм виділяють без застави”, – наголосила Наталія Макаруша.

Закликав колег підтримати комунальні підприємства і депутат Олександр Удовіченко.

“Кредит у вигляді овердрафту, хто не знає, – це кошти для поточної фінансової діяльності. Згідно з умовами цього кредиту, він без застави, і клієнт його повинен періодично погашати. Якщо ми так будемо підкеровувати цими двома підприємствами, можемо отримати чергове “Полтавафарм” через певний період. Тим більше, що наразі “Полтаватеплоенерго” у скрутному стані. У зв’язку з тим, що центральна влада заставила їх зменшити тариф, то до кінця опалювального сезону у тих прогнозується борг 50-70 млн грн. Тому підтримувати в “біжучому” режимі ці підприємства треба”, – сказав Олександр Удовіченко.

А заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко звернувся до Полтавської ОДА з проханням знайти політичну волю і прийняти рішення про передачу комунальних підприємств на баланс міста.

“Давайте розпочнемо з КП “Полтаватеплоенерго”, бо на 97% воно забезпечує місто Полтава. Кременчук – самостійно утримує відповідне підприємство, а Лубнам і Миргороду ми вже передали. Давайте віддамо і Полтаві КП “Полтаватеплоенерго”, – сказав він.

До питань про дозволи на кредитування комунальних підприємств “Полтававодоканал” та “Полтаватеплоенерго” депутати поверталися для переголосування. Проте необхідної кількості голосів “за” дане рішення так і не набрало.

Система Orphus Поделиться на fb