Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Депутати Новосанжанської селищної ради звернулись до Президента стосовно ситуації з евакуйованими українцями з Китаю

Депутати Новосанжанської селищної ради звернулись до Президента стосовно ситуації з евакуйованими українцями з Китаю

20 лютого на позачерговій 30-й сесії Новосанжарської селищної ради депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, міністерки охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, в якому йдеться, що медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» не забезпечений необхідними обладнаннями та препаратами і неготовий надавати допомогу для лікування хворих на коронавірус.

Повний текст звернення опублікований на сайті Новосанжарської селищної ради.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Новосанжарської селищної ради до Президента України Володимира Зеленського, міністерки охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та Народного депутата України Костянтина Касая.

Ми, депутати Новосанжарської селищної ради, стурбовані інформацією, яка набула поширення 19 лютого 2020 року стосовно того, що українців з китайської провінції Хубей – епіцентру розповсюдження коронавірусу, планують евакуювати 20 січня 2020 року на двотижневий карантин у Медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України, який завжди був візитною карткою нашого мальовничого селища Нові Санжари, що на Полтавщині.

Ми, депутати селищної ради, розуміємо, що повинна бути створена база для хворих на коронавірус чи тих, хто контактував із такими людьми, база, яка відповідає нормам протиепідемічного режиму на рівні держави. Така база в нашому районі відсутня. У Нових Санжарах лікарня не забезпечена необхідним обладнаннями та препаратами і не готова для надання повноцінної медичної допомоги для лікування хворих на коронавірус. Ми, депутати селищної ради не можемо допустити ситуації, яка ставить під загрозу здоров’я і життя населення селища та вимагаємо від вищих посадових осіб держави вжити невідкладних заходів щодо недопустимості розміщення на території Новосанжарської селищної ради, зокрема, в Медичному центрі «Нові Санжари» Національної гвардії України людей, евакуйованих з Китаю.
Отже, враховуючи думку громади селища, ми, депутати Новосанжарської селищної ради, з метою недопущення проникнення та поширення інфекції коронавірусу COVID-19 на території селища Нові Санжари, з огляду на відсутність спеціалізованого закладу охорони здоров’я, призначеного для тимчасової ізоляції потенційно інфікованих осіб (карантину), категорично ПРОТИ розміщення евакуйованих громадян України та іноземців з міста Ухань (провінція Хубей, Китай) в непристосованому закладі Медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України, що знаходиться в житловому масиві селища, у якому немає жодної умови для перебування карантинного типу, адже нема ні ізоляторів, ні боксів, належної вентиляційної системи, щоб була проведена ізоляція. Каналізаційна система під’єднана до централізованої каналізаційної системи селища, яка витікає на відкриті поля фільтрації в селі Зачепилівка.
Сподіваємося на Ваше розуміння і подальше позитивне вирішення даного питання.

Прийнято рішенням позачергової тридцятої сесії
Новосанжарської селищної ради
сьомого скликання
від 20 лютого 2020 року № 1

Варто зазначити, що евакуювали лише здорових людей, які не мають і не мали симптомів захворювання. Перед посадкою на борт їх ретельно обстежили китайські медики та українські лікарі. МВС повідомило, протягом 14 днів там вони перебуватимуть в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що евакуйованих українців з Китаю доправлять на територію медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари”. У самих Нових Санжарах місцеві з вечора 19 лютого продовжують мітингувати через прибуття евакуйованих людей з Китаю.  20 лютого у селище виїхав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, який зазначив, що зроблять усе, аби уникнути будь-якої загрози для жителів області. Тим часом у Полтавській обласній раді на 21 лютого скликають позачергову сесію щодо ситуації у Нових Санжарах. Голова Полтавської облради Олександр Біленький закликає “не розганяти “страшилок” і не сіяти паніку”.

Водночас, Міністерство охорони здоров’я наголошує, що в Україні немає підтверджених випадків коронавірусу. А Всесвітня організація охорони здоров’я говорить, що 80% випадків захворювання на COVID-19 не становлять небезпеки. Тим часом, інфіковані коронавірусом українці, які перебувають на круїзному лайнері Diamond Princess, одужали.

 

Система Orphus