Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Чому для ізоляції евакуйованих з Китаю обрали саме Нові Санжари, розповів заступник Міністра охорони здоров’я

Чому для ізоляції евакуйованих з Китаю обрали саме Нові Санжари, розповів заступник Міністра охорони здоров’я

Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час засідання сесії Полтавської обласної ради виступив перед депутатами та розповів, чому саме Нові Санжари обрали для перебування евакуйованих з Китаю.

“Уряд робить все для того, щоб захистити здоров’я людей, які проживають на території України. Але ми також не можемо залишати українців, які у свій час покинули межі нашої країни та потрапили в складну ситуацію за межами нашої держави. Вперше за часи незалежності Україна зіткнулася з питанням необхідності евакуації громадян України з території карантину. Перед тим, як проводити евакуацію, Україна оцінила досвід 17 країн, які евакуювали своїх громадян. Те, що відбувається в нашій країні щодо прийому здорових людей з зони карантину, викликає щонайменше подив. Думаю, що в жодної країни світу такої картинки не було. Чи є в цьому наша провина? Є. І Уряду, й Міністерства охорони здоров’я. Чому так відбувалося – оцінюватимем надалі і прийматимемо відповідні, в тому числі й управлінські, рішення”, – сказав Віктор Ляшко.

Разом з тим він зауважив, що заклади, у яких проводиться обсервація, не повинні відповідати вимогам інфекційних лікарень. Обсерватори – це місце (школи, заклади, санаторії та інші заклади), де розміщуються здорові люди, які без симптомів покидають зону карантину. А карантин – це оточення всієї території, де мешкають і хворі, і здорові.

З карантину можна вийти лише трьома шляхами: 1 – дочекатися завершення карантину; 2 – потрапити в інфекційний стаціонар та отримати відповідне лікування; 3 – висловити бажання вийти з карантину шляхом обсервації (ізолюють, якщо немає симптомів, від зовнішнього світу на термін, характерний для інкубаційного терміну даного інфекційного захворювання).

“Для обсервації не потрібні особливі умови, надання медичної допомоги. Міністерство охорони здоров’я відправило бригаду професійних медиків, які супроводжують евакуйованих. Вони можуть надати кваліфіковану допомогу. А у разі виявлення симптомів, людину госпіталізують в інфекційний стаціонар”, – додав заступник Міністра.

Чому ж не розмістили евакуйованих людей у київських госпіталях?

Нові Санжари обрали ще й тому, що у Києві заклади Національної гвардії, Міністерства оборони щодня надають допомогу бійцям, які отримують поранення на Сході країни. Там велика кількість ветеранів, які проходять реабілітацію.

“Евакуювати госпіталі, виселяти з них людей, яким потрібна медична допомога, – неправильно.  Коли обирався заклад, оцінювалася велика кількість індикаторів, показників. Тому обрали саме цей заклад, який не так заповнений”, – пояснив Віктор Ляшко.

Чому саме “Нові Санжари”, а не заклад охорони здоров’я?

“Ми сьогодні перебуваємо у стані, коли загострена сезонна захворюваність на грип та ГРВІ. Тому зупинити функціювання медичних закладів, щоб розмістити там здорових людей без симптомів Україна була не готова. Всі такі заклади повністю задіяні і медики працюють у штатному режимі. Тому переглядалась досить велика кількість закладів, які можна задіяти, щоб не впливати на процес надання медичної допомоги. Чому обрали цей заклад? Він підпорядкований Міністерству внутрішніх справ, Національній гвардії. Він досить швидко може звільнити корпуси, підготуватися, щоб провести ізоляцію здорових людей на інкубаційний термін”, – сказав Віктор Ляшко.

Стосовно каналізаційних споруд, то він зауважив, що у цьому закладі є можливість додатково проводити знезараження стічних вод, є резервуар. Тому будуть проводити додаткове знезараження.

“Хоча хвороба передається повітряно-крапельним шляхом і питання щодо можливого зараження через каналізаційні відходи не стоїть. Але ми це передбачили і зараз над цим працюємо”, – зауважив заступник Міністра та попросив збавити емоції, згуртуватися та закликав слухати одне одного і Уряд, і органи місцевого самоврядування, та приймати виважені рішення.

Він запевнив: висновки зроблені.

“В Україні буде будуватися госпіталь на випадок інфекцій. Але це питання не одного місяця. У нас також є можливість розгорнути тимчасовий мобільний госпіталь. Але це на майбутнє”, – сказав Віктор Ляшко та наголосив: зараз говоримо про тимчасову ізоляцію здорових людей.

Система Orphus Поделиться на fb