Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

6 років тому, 18 лютого, у перший день розстрілів на Майдані загинули двоє полтавців

6 років тому, 18 лютого, у перший день розстрілів на Майдані загинули двоє полтавців

Цього дня, 6 років тому, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам. Про це інформує “Ukrinform.ua”.

Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву “Мирний наступ”. Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з “тітушками”, грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальну зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.

Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості. Серед загиблих двоє полтавців.

18 лютого на Майдані загинули протестувальники з Полтавщини Андрій Черненко та Ігор Сердюк.

 

Ігор Сердюк народився 3 листопада 1969 року у Кременчуці. Про це йдеться на сайті Wikipedia.org. Був підприємцем. З початку 1990-х брав участь у національному русі у Кременчуці. Був одружений, виховував доньку Олександру.

Ігор почав їздити до Києва з перших днів Євромайдану. Був прапороносцем 9-ї сотні самооборони. 18 лютого під час побудови барикад неподалік Маріїнського парку невстановлені особи, імовірно, “тітушки” або “беркутівці”, спочатку влаштували сутичку з активістами, після чого вистрілили Ігореві в обличчя на перехресті вулиці Інститутської та Кріпосного провулка.

Могила Ігоря Сердюка на Свіштовському кладовищі. Йому присвоєне Звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (21 листопада 2014, посмертно).

18 лютого 2015 року загинув Андрій Черненко.

Черненко Андрій був мешканцем міста Києва. Про це повідомляє сайт Nebesnasotnya.com. Народився 9 грудня 1978 року у селі Слободо-Петрівка Гребінківського району Полтавської області. Дитинство пройшло в Черкасах, де й тепер залишились його батьки та брати. Андрій був інженером-технологом та працював автоелектриком у Києві.

18 лютого був поранений в груди та помер у лікарні. Залишив дружину та 7-місячну донечку Яну. Похований у рідному селі. Черненку Андрію було 35 років.

У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані.


На сьогодні правоохоронними органами розслідується понад дві тисячі епізодів у справі щодо злочинів на Майдані в період з 21 листопада 2013-го до 21 лютого 2014 року. Частину справ за подіями тих днів вдалося довести до суду. Так, за ці роки вже повідомлено про підозру 442 особам, скеровано до суду 186 обвинувальних актів стосовно 288 осіб. У вчиненні злочинів судами визнано винуватими 52 особи, щодо 45 з них ухвалено обвинувальні вироки.

“Притягнення до відповідальності ймовірних організаторів розгону Майдану – справа надзвичайно складна, адже значна частина з них утекла за кордон, зокрема до Росії. Нині у розшуку у справах Майдану, які веде Генеральна прокуратура України, перебуває понад 90 осіб”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Укрінформ

Відео: #BABYLON’13

Система Orphus