Ви тут:
Суспільство Україна 

31 рік тому в Україні створили Товариство української мови, майбутню відроджену “Просвіту”

31 рік тому в Україні створили Товариство української мови, майбутню відроджену “Просвіту”

11-12 лютого 1989 року у Києві в Республіканському Будинку кіно відбулась установча конференція, на якій було створено прийнято статут і обрано керівні органи Товариства української мови імені Тараса Шевченка. Товариство згодом стало основою Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. 

Цей форум увійшов в історію як перший легальний форум незалежної громадської організації у Києві. Очолив новостворене Товариство української мови імені Тараса Шевченка поет Дмитро Павличко. Учасники цієї організації були найактивнішими у всіх загальнополітичних заходах, які передували відновленню Української держави у 1991 році.

1990 року, на ІІ конференції, після внесення змін до статуту Товариство очолив народний депутат України Павло Мовчан. 1991 року на ІІІ-тій позачерговій конференції Товариство української мови імені Тараса Шевченка було реорганізоване у Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

На сьогодні Товариство «Просвіта» налічує понад 500 тисяч членів та прихильників і має широку мережу осередків в усіх областях, містах, районних центрах, селах, населених пунктах України. Просвітяни активно висвітлюють замовчувані раніше сторінки історії, працюють для відродження української національної культури через видавничу та лекційно-просвітницьку діяльність. 

За матеріалами УІНП

Система Orphus