Ви тут:
PROвсе Суспільство 

163 роки тому народився засновник скаутського руху

163 роки тому народився засновник скаутського руху

22 лютого 1857-го року у Лондоні народився основоположник скаутського руху в світі — Роберт Бейден-Пауелл, або, як вони його називають, Бі-Пі. 

Рано залишившись без батька, хлопць ріс самозарадним і загартованим. Мав широку гаму захоплень: грав на піаніно, скрипці, мав гарні акторські здібності, часто організовував експедиції в навколишні ліси. Талант художника дозволив йому пізніше гарно ілюструвати власні твори.

У 19-річному віці Роберт вступив на військову службу. Його вояцький дух формувався в кінному полку. Потім Бі-Пі спеціалізувався з військової розвідки. Він став одним з наймолодших генералів Британської імперії за те, що 217 днів утримував в повному оточенні стратегічне містечко Мейфкінг у Південній Африці, подібно до того як це було в ДАПі у 2014-2015 рр. Так Бі-Пі став справжнім національним героєм своєї країни. 

Повернувшись до Англії,  він покидає військову службу та всеціло посвячується вихованні молоді.  Він переконався, що молодь є здібна до надзвичайних вчинків, якщо її тільки відповідно вишколити та ідейно підготувати. Він використовує увесь дотогочасний педагогічний досвід, досліджує всі найкращі практики – від Спарти починаючи – та доповнює власними спостереженнями з ділянки військового вишколу.  Так творить він широко поставлену,  до подробиць продуману виховно-вишкільну систему для молоді та називає її “Скаутингом”.

Теоретична розробка ідеї скаутингу йшла паралельно з її практичним втіленням.  Влітку 1907 року Бі-Пі провів перший скаутський табір на англійському острові Бравнс,  у якому взяли участь 25 хлопців. Він мав великий успіх. 

Незабаром після цього табору з’являється книжка “Скаутинґ для хлопців”,  що фактично й дала початок рухові який швидко охопив молодь цілого світу. Сьогодні у світі близько 30 000 000 скаутів, алее кожен народ,  зберігаючи глибокий внутрішній зміст скаутингу, старається надати цій виховній організації своєрідну національну ознаку та поєднати її зі своєю національною традицією.

Так, в Україні існує Національна скаутська організація “Пласт”, яка є неполітичною і позаконфесійною. Мета Пласту – сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі; спираючись на ідейні засади Пласту, виховувати молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Система Orphus