Ви тут:
Суспільство 

110-річницю від дня народження вишивальниці з Полтавщині планують відзначати на державному рівні

110-річницю від дня народження вишивальниці з Полтавщині планують відзначати на державному рівні

У 2021 році виповниться 110 років від дня народження відомої вишивальниці з Полтавщини Віри Роїк. Цю дату планують відзначити на державному рівні.

Про це на своїй сторінці у Facebook  повідомила народний депутат України Анастасія Ляшенко.

“На прохання сина відомої на весь світ вишивальниці, нашої землячки Віри Роїк – Вадима, звернулася до міністра культури про відзначення на державному рівні ювілею Віри Сергіївни, яка народилася в місті Лубни”, – йдеться у повідомленні.

Віра Роїк народилася 25 квітня 1911 року в місті Лубни нині Полтавської області. З 1952 року жила в Сімферополі. Вперше свої вишивки Роїк виставила в 1936 році на Всесоюзній виставці у Москві.

Загалом майстриня організувала 140 персональних виставок своїх творів «Український рушничок», в тому числі, у всіх обласних центрах України, а також у Росії, Німеччині, Болгарії, Польщі, Туреччині. Брала участь у 287 загальних художніх виставках в СРСР, України і за кордоном, у тому числі в Бельгії, Франції, Угорщини, Італії, Монголії, США, Хорватії. Роботи Роїк зберігаються в 43 музеях різних країн світу.

Вишивальниця є засновницею музею декоративного мистецтва народних умільців, салону живопису самодіяльних художників Криму і школи української вишивки в Криму.

Роїк була членом Національної спілки художників України і майстрів народної творчості України. Володіла 300 видами технік вишивання народів світу, йдеться у “Вікіпедії”.

Система Orphus