Ви тут:
PROвсе Суспільство 

1 березня – Сиропусна, або Прощена неділя

1 березня – Сиропусна, або Прощена неділя

Перед початком періоду Великого посту Церква закликає своїх вірних до взаємного прощення. У Сиропусну неділю, яку ще називають Прощеною, у храмах звершується особливе богослужіння – вечірня із чином прощення, коли духовенство і миряни просять одне у одного взаємного прощення.

На останньому тижні перед Великим постом православні відвідують своїх друзів і родичів та взаємно просять вибачення за всі провини й образи, і робити це варто не “для годиться”.

Просити прощення у ближнього та прощати його – одна з тих речей, з яких починається наш шлях наближення до Бога, нагадує очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній.

“Про це сповіщає нам Господь наш Ісус Христос у Своїй Нагірній проповіді: «Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний» (Мф. 6: 14).  Коли навчимося бачити свої гріхи, то першими попросимо прощення за них у свого ближнього. Ніхто вже не зможе сказати: «Як я можу просити прощення, якщо ця людина образила мене, вчинила жорстоко», тому що сам буде просити прощення і прощати. Адже Господь говорить нам: «Прощайте, то й вас прощатимуть… бо якою мірою міряєте, такою ж відміряється і вам» (Лк. 6: 37 – 38).

Звичайно, зробити це неформально – важко, бо прощення – це не вимовлене слово, але довгий і непростий шлях. Та нам вкрай необхідно хоча б його розпочати, адже тільки це дозволить нам з чистим сумлінням читати слова молитви Господньої – «І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».

 

Система Orphus