Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Жирна їжа погіршує роботу мозку, – заявили фахівці

Жирна їжа погіршує роботу мозку, – заявили фахівці

Фахівці з Єльського університету та Медичної школи Джона Хопкінса провели експеримент і прийшли до висновку, що нездорова їжа негативно впливає на роботу мозку. Вчені заявили, що надмірне вживання висококалорійної їжі також погано позначається на роботі мозку нащадків.

Про це повідомляє cikavosti.com.

Експерти провели дослідження за двома групами мишей: у перших був звичайний раціон, другі дотримувалися висококалорійної дієти. Після закінчення експерименту у гризунів проаналізували мікроглію в гіпоталамусі — вона є особливою захисною тканиною.

Вчені хотіли перевірити рівень білка UCP2, який виробляється в мітохондріях. Він керує нагромадженням активних форм кисню, які в разі їх ігнорування здатні пошкодити клітку. Через три дні прийому дуже калорійної їжі резидентні макрофаги центральної нервової системи запускають в гіпоталамусі запальний процес. При цьому мітохондрії змінюють розмір у бік зменшення, а рівень білка UCP2 збільшується. Нейрони отримують сигнал для підвищення апетиту, щоб відшкодувати запаси енергії. Виникає замкнене коло, що в підсумку може призвести до ожиріння та проблем зі здоров’ям. Надмірне вживання жирної їжі впливає і на роботу мозку майбутнього покоління.

Експерти з Медичної школи Джона Хопкінса спостерігали вагітних щурів, у однієї групи яких був нормальний раціон, а в іншої — нездорова їжа з кількістю жирів більше 60%. Схема живлення не змінювалась після народження і годування дитинчат. Гризунів у віці 3 тижні почали годувати здоровою їжею, де кількість жирів становило 20%. Під час експерименту фахівці помітили, що піддослідні, які харчувалися правильно, виконували тести з 3-4 спроби, а ті, яких годували нездоровою їжею — з 9.

Система Orphus