Ви тут:
Відео Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Захворюваність на грип та ГРВІ на Полтавщині не перевищує епідпороговий рівень, – Віктор Лисак

Захворюваність на грип та ГРВІ на Полтавщині не перевищує епідпороговий рівень, – Віктор Лисак

Сьогодні, 27 січня, у Полтавській обласній державній адміністрації відбулась апаратна нарада, під час якої присутні розглянули низку важливих питань життєдіяльності Полтавщини.

Серед них – епідемічна ситуація із захворюваності на грип у 2019 році та забезпечення виконання заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій на період виникнення епідемії у 2020 році.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак зазначив, що Україна сьогодні знаходиться в неепідемічному процесі. Це — важливо, але відбувається циркуляція вірусів і з’являються нові штами.

“Показники гострої респіраторної вірусної інфекції наразі становлять 275 на 10 тисяч населення, але підйом захворюваності в областях, включно з Полтавською, спостерігається. В епідсезон 2019-2020 років в Україні захворіло 2 мільйони людей, госпіталізовано 57 тисяч осіб. Це на 12% менше у порівнянні з минулим періодом. Що стосується Полтавщини, то ми маємо захворюваність, у порівнянні з минулим епідсезоном, на 7,4% менше. Вагому вагу у захворюваності становлять діти — це 58%, рівень госпіталізації залишається сталим – 4,4%. Але на 8-му тижні ми маємо підйом захворюваності, хоча він менше епідемічного, і становить 27% у порівнянні з попереднім тижнем. Найбільше це спостерігається у Полтавському та Диканському районах. На Полтавщині домінує штам грипу А (H1) та штам групу А (N3). В Україні, на жаль, є смертельні випадки від ускладнень грипу. Їх – 11. Люди завертаються на 6-10 день за допомогою та захворюють на пневмонію”, – розповів Віктор Лисак.

Важливим фактором, як уникнуть захворюваності, є профілактика грипу. Насамперед — це щеплення.

“Щеплюватися ніколи не пізно, проведені заходи щодо доставлення вакцини, проведено навчання медперсоналу до епідсезону, розроблені та узгоджені відповідні плани заходів щодо кожної адміністративної території. Важливе своєчасне надання допомоги й медзаклади до цього готові”, – зазначив Віктор Лисак.

 

 

 

 

 

Система Orphus