Ви тут:
Суспільство Україна 

За тиждень Нацбанк викупив $100 млн

За тиждень Нацбанк викупив $100 млн

Національний банк України протягом 13-17 січня 2020 року викупив з міжбанківського валютного ринку 100 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Hromadske.ua з посиланням на НБУ.

Всю валюту Нацбанк викуповував за принципом вибору найкращої ціни у банків. Продажу валюти із золотовалютних резервів не відбувалося.

Попри викуп надлишкової пропозиції на ринку, офіційний курс гривні продовжував падати. Станом на 20 січня НБУ встановив курс на рівні 24,25 гривні за долар при тому, що наприкінці 2019 року долар коштував майже на гривню менше.

Загалом від початку 2019 року НБУ купив на ринку 298 мільйонів доларів, однак продав 30 мільйонів доларів для стримування надмірних коливань курсу валют. Чисте поповнення резервів склало 268 мільйонів доларів.

За підсумками 2019 року Національний банк України викупив з ринку 8,4 мільярда доларів, а продав з резервів 529,23 мільйона доларів. Чисте поповнення резервів за рік склало 7,9 мільярда доларів. В останній тиждень грудня 2019 року Нацбанк викупив з ринку рекордні 1,5 мільярда доларів, що свідчить про великий надлишок пропозиції валюти на ринку.

За допомогою інтервенцій НБУ викуповує у банків надлишкову валюту, стримуючи падіння її вартості.

“Викуп валюти у великих обсягах, який спостерігався в останні дні 2019 року, свідчив про надлишкову пропозицію валюти та намагання НБУ стримати ревальвацію гривні, тобто її зміцнення. Викуплені долари з ринку спрямовують до міжнародних золотовалютних резервів України. Крім цього, купуючи валюту на ринку Нацбанк виводить в обіг нові гривні (іншими словами, друкує гроші)”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus