Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

З початку епідсезону від ускладнень грипу померло п’ятеро людей

З початку епідсезону від ускладнень грипу померло п’ятеро людей

З жовтня 2019 по 12 січня 2020 року від ускладнень грипу померло 5 дорослих: 2 жінки та троє чоловіків. Троє померлих зареєстровано на Житомирщині, по одному на Тернопільщині та Запоріжжі. Ніхто із померлих не мав щеплення від грипу. Перший летальний випадок зафіксували 31 грудня.

З 31 вересня по 12 січня захворіло 2,2 млн людей (5,8% населення), із них 1,5 млн – діти (68% від усіх захвоірлих). Госпіталізовано 61 842 людини.

Як можна заразитися вірусом грипу:

  • під час кашлю і чхання інфікованої людини віруси можуть поширюватися на відстань до 1 м, тому важливо триматися від людей із проявами грипозної інфекції на відстані хоча б 2 м. А хворі люди мають прикривати ніс та рот під час кашлю і чхання.
  • контактним шляхом (рідше), тобто через руки, поверхні предметів, носовички, іграшки тощо, які забруднені вірусами грипу.

Тому дуже важливі для попередження зараження часте миття рук з милом, вологе прибирання поверхонь та користування одноразовими носовими хустинками, які після використання необхідно одразу ж викинути.

“За перших симптомів обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Грип має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але набагато небезпечніші”, – наголошують лікарі.

Симптоми грипу:
🔹раптовий початок хвороби;
🔹головний біль;
🔹ломота у м’язах та суглобах;
🔹біль у горлі;
🔹підвищення температури тіла до 38 °С і більше;
🔹кашель;
🔹в окремих випадках — блювота і діарея.

Нагадаємо, що в сезон грипу 2019-2020 очікується спалах чотирьох основних штамів і одного додаткового: H1N1, H3N2, В/Colorado, B/Phuket.

Система Orphus Поделиться на fb