Ви тут:
Суспільство Україна 

З початку 2020 року піротехніки ДСНС вилучили та знищили вже 474 вибухонебезпечних предмети

З початку 2020 року піротехніки ДСНС вилучили та знищили вже 474 вибухонебезпечних предмети

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Лише упродовж минулої доби, 14 січня, піротехніки ДСНС здійснили 10 виїздів, під час яких вилучили та знищили 76 вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомили на сайті ГУ ДСНС в Полтавській області.

Відсутність снігового покриву цієї зими на більшості території країни сприяє тому, що громадяни продовжуть знаходити застарілі міни та артснаряди у найрізноманітніших місцях.

Тривають також і роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Так, на Луганщині, впродовж минулої доби піротехнічними розрахунками ДСНС України перевірено 0,61 га місцевості, де було виявлено та вилучено 6 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Водночас на Донеччині піротехнічні розрахунки ДСНС України виявили та вилучили 6 одиниць ВНП. Було обстежено 1,95 га території.

Загалом, з початку 2020 року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 474 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 5 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Система Orphus