Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З 1 січня у Полтаві харчування школярів початкових класів є безкоштовним

З 1 січня 2020 року у Полтаві харчування школярів початкових класів є безкоштовним для батьків, тобто, за кошти міського бюджету.

Відповідне рішення затвердили на засіданні виконкому Полтавської міської ради 20 листопада 2019 року.

Учні 1-4 класів Полтави матимуть сніданок за кошти міського бюджету у розмірі 20 гривень на день (крім учнів, які знаходяться на індивідуальній формі навчання). Таке ж рішення діятиме для учнів пільгових категорій 5-11 (12) класів з денною формою навчання у робочі дні:

– дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

– дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти;

– учнів спеціальних загальноосвітніх шкіл №№ 39, 40;

– дітей працівників правоохоронних органів, органів внутрішніх справ, військовослужбовців і журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітей загиблих шахтарів (за наявності відповідних документів);

– учнів, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (за наявності посвідчення);

– учнів, батьки яких захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни (за наявності відповідних документів);

– учнів, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення антитерористичної операції, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України (за наявності відповідних документів);

– учнів Наукового ліцею №3 Полтавської міської ради.

За сніданок одному з батьків (опікунів) учнів 5-11(12) класів пільгових категорій відшкодовуватимуть щомісячно до 20 числа наступного місяця за фактичне відвідування згідно з наданими табелями обліку (у разі відсутності учнів під час навчання відшкодування не проводиться).

Подальше гаряче харчування (обіди) та групи продовженого дня для учнів 1-11(12) класів оплачуватимуть батьки.

Заступник міського голови з питань діяльності і розвитку гуманітарної сфери Світлана Нестуля на своїй сторінці у Фейсбук повідомляла, що чи не найголовнішим досягненням у сфері освіти є повернення безкоштовних сніданків у школах міста.

“Пишаюся: Поверненням безкоштовних сніданків у школи. Знаю, що мені дехто дорікає за надмірну увагу до харчування. Так, на це йде багато часу, але питання для мене принципове – полтавські діти повинні отримувати якісну їжу, до цього будемо спрямовувати постачальників. Легко не буде, але гадаю, що за підтримки громади, батьківської ради ми зможемо змінити ставлення тих, хто надає послуги з харчування і хоче залишатися у цій сфері”

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота пояснював, що на харчування школярів початкових класів у бюджет міста на 2020 рік заклали 50 млн грн.

“У бюджеті на 2020 рік закладено майже 50 млн грн для того, аби діти початкових класів, щодня могли отримати в школі якісне, смачне і водночас безпечне та корисне харчування. Не булочки та піци, не солодкі газовані води, а нормальний повноцінний сніданок. З січня 2020 року учні молодшої школи та пільгові категорії будуть харчуватися безкоштовно. Крапка”

Система Orphus