Ви тут:
Спорт Суспільство 

Відомий український велогонщик розповів про те, як за ним слідкувало ФБР

Відомий український велогонщик розповів про те, як за ним слідкувало ФБР

Найкращому молодому гонщику Тур де Франс-2005 Ярославу Поповичу виповнилось 40 років.

Українець у інтерв’ю Чемпіону розповів подробиці своєї участі у гучному допінгову скандалі за участі Ленса Армстронга.

Нагадаємо, спочатку Поповичу довелося виступити в якості свідка в суді у справі Армстронга, а після повернення в Європу у Поповича провели обшук в його італійському будинку.

«У суді розпитували 90 хвилин. Починаючи від зарплати і закінчуючи питанням, чи відомо мені, чи приймав Армстронг заборонені препарати. Мені про це не було нічого відомо, тому, мабуть когось мої відповіді в судді розчарували. За великим рахунком запитували про одне й те ж, тільки під різними кутами.
Навіть не підозрював, що у цій історії буде продовження. Спочатку відправився в Монте-Карло – в той час знімав там собі квартиру. Потім перед від’їздом на Мальдіви приїхав до Італії, в Кваратто, де знаходиться мій будинок. Там мене вже чекали карабінери.
Розглядали тільки як свідка у справі Армстронга. Але все одно це було дуже неприємно», – зізнався спортсмен.

Велогонщика Ленса Армстронга неодноразово звинувачували у зловживанні незаконними допінговими препаратами. Вперше ці звинувачення прозвучали 1999 року, проте тоді, як і пізніше, спортсмен зумів довести свою невинність.
Американська антидопінгова агенція звинуватила команду Поштової служби США, лідером якої був Армстронг, у впровадженні «найвитонченішої та найуспішнішої допінгової програми за всю історію спорту». Армстронг не тільки сам регулярно вживав стимулятори, але й примушував робити це своїх товаришів по команді, інакше їм загрожувала заміна.

14 червня 2012 року Американське антидопінгове агентство ініціювало нове розслідування у цій справі. Армстронг намагався через суд спростувати таку інформацію, проте йому це не вдалося. 23 серпня Ленс заявив, що не буде намагатися доводити правоту, тож 24 серпня Агентство запропонувало Міжнародному союзу велосипедистів позбавити Армстронга усіх семи перемог на Тур де Франс та довічно дискваліфікувати його (що, у підсумку, було зроблено).

Система Orphus