Ви тут:
Медицина Суспільство 

Від ускладнень грипу померла 55-річна жінка

Від ускладнень грипу померла 55-річна жінка

По медичну допомогу хвора звернулася лише на 10-й день хвороби. Перебувала у відділенні реанімації та інтенсивної терапії. На жаль, жінку врятувати не вдалося — 3 січня хвора померла.

Вірус грипу типу А (H1) pdm09 підтверджено лабораторно. Як повідомляють у Центрі громадського здоров’я, померла належала до групи медичного ризику, мала супутні захворювання. Від грипу не вакцинована.

Загалом із початку епідсезону (жовтень 2019 року) від ускладнень грипу померло дві людини. Випадки зафіксовано 31 грудня 2019 року і 3 січня 2020-го. Будь-які інші дані щодо кількості летальних випадків від грипу не відповідають дійсності.

Як можна заразитися вірусом грипу:

переважно повітряно-краплинним шляхом, тобто внаслідок вдихання дрібних крапель, що містять вірус.

Під час кашлю і чхання інфікованої людини віруси можуть поширюватися на відстань до 1 м, тому важливо триматися від людей із проявами грипозної інфекції на відстані хоча б 2 м. А хворі люди мають прикривати ніс та рот під час кашлю і чхання.

контактним шляхом (рідше), тобто через руки, поверхні предметів, носовички, іграшки тощо, які забруднені вірусами грипу.

Тому дуже важливі для попередження зараження часте миття рук з милом, вологе прибирання поверхонь та користування одноразовими носовими хустинками, які після використання необхідно одразу ж викинути.

За перших симптомів обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Нагадуємо: найкраща профілактика грипу — щорічна вакцинація. Імунізація зменшує ймовірність захворіти на грип і ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання.

Грип має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але набагато небезпечніші.

Симптоми грипу:
🔹раптовий початок хвороби;
🔹головний біль;
🔹ломота у м’язах та суглобах;
🔹біль у горлі;
🔹підвищення температури тіла до 38 °С і більше;
🔹кашель;
🔹в окремих випадках — блювота і пронос.

Система Orphus Поделиться на fb