Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Від космосу до “Перця”: у Полтаві відкрилася виставка історичних прикрас, новорічних листівок та карикатур

Від космосу до “Перця”: у Полтаві відкрилася виставка історичних прикрас, новорічних листівок та карикатур

Місцеві колекціонери мають велику колекцію історичних реліквій різних часів.

У Полтавському музеї авіації та космонавтики відбувся новорічний захід у стилі ретро, головною родзинкою якого стала презентація новорічних листівок з колекцій Юрія Мелехова та Олексія Петренка.

Якщо поглянути в історію листівок в Україні, то у 1920-й — першій половині 1930-х років будь-яке святкування Різдва було фактично заборонено. Лише у 1935-у місцева влада частково “реабілітувала” зимові свята, але з ідеологічним контекстом. Своєрідна реабілітація листівок відбулася під час Другої світової війни, а найбільший період їхньої популярності припав на 1960-1970-і роки минулого століття.

Окрім всього, представили унікальну збірку листівок новорічного та космічного характеру, що складалася з 85 листівок, які зібрав у колекцію літератор Юрій Мелехов.

“У своїй колекції я маю як різдвяні, так і дореволюційні листівки. Охоплено близько 50 років життя. Вийшов досить цікавий сюжет від літака братів Райт до польоту Юрія Гагаріна”, – розповів літератор.

Гумористичний характер свята був представлений за допомогою номеру історичного видання “Перець”, датований 1988 роком з колекції видавця та колекціонера Олексія Петренка.

“На виставку я приніс роботу Анатолія Василенка – нашого земляка, художника — карикатуриста. Він більше 30 років працював у журналі “Перець”. Одна із серій його карикатур називалася “Космічна битва”, де “перченя” із різними героями літає по Всесвіту на космічному кораблі. Все це я пам’ятаю ще з дитинства”, – розповів Олексій Петренко.

Окрім того всім охочим презентували одні з головних цікавинок зустрічі зимових свят — ялинкові прикраси різних років, на зовнішній вигляд яких впливали важливі події минулого століття як то перший політ людини до космосу.

Система Orphus