Ви тут:
здоров’я Освіта Суспільство Україна 

Вчителів початкових класів навчали як говорити з батьками про вакцинацію

Вчителів початкових класів навчали як говорити з батьками про вакцинацію

Понад 20 вчителів початкових класів з усією України стали учасниками другого уроку із серії заходів, який відбувся 29 січня. Медичні, освітні та комунікаційні експерти надали вчителям необхідні знання та навички, як вчителям правильно комунікувати про вакцинацію. 

Щеплення – найефективніший захист дитини від вірусних захворювань. Щороку вакцинація рятує 2-3 мільйони дітей. Водночас деякі батьки мають побоювання щодо вакцинації. Мета заходу – навчити вчителів боротися із міфами про щеплення та ефективно комунікувати про вакцинацію, повідомляють у МОЗ.

Вчителі отримали відповіді про щеплення, зокрема, чому після вакцинації може боліти місце уколу або піднімається температура. 

Генеральний директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрій Скіпальський нагадав, що минулого року урядом було схвалено Стратегію розвитку імунопрофілактики, яка передбачає зниження рівня захворюваності, смертності та інвалідності від інфекційних захворювань завдяки вакцинації, зокрема й дітей.

Вакцинація – питання національної безпеки. Україна повністю забезпечена вакцинами за національним Календарем щеплень від 10 небезпечних інфекційних захворювань. Вони якісні та безпечні, адже ліцензована вакцина проходить декілька етапів випробувань, перш ніж схвалюється для використання. Зробити щеплення за Календарем можна безоплатно у свого терапевта, педіатра або сімейного лікаря.

Урок проводили генеральний директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрій Скіпальський, медична експертка Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Україна Катерина Булавінова, проєктна менеджерка студії онлайн-освіти «EdEra» Ірина Кротова, консультантка МОЗ України Анастасія Нуржинська. 

Захід є частиною комплексної програми серії уроків та онлайн курсу для вчителів зі всієї України. Він відбувся за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Україна «Створення попиту та розвиток потенціалу щодо інтегрованих соціальних послуг та вакцинації».

 

Фото: МОЗ України

Система Orphus Поделиться на fb