Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні вперше за три роки зафіксували пташиний грип

В Україні вперше за три роки зафіксували пташиний грип

На приватному підприємстві “Хутір” у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області зафіксували спалах пташиного грипу.

Про це повідомляє Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Головний ветеринарний інспектор Вінницької області 18 січня після виявлення загибелі птиці оголосив карантин на підприємстві на 72 години. Згодом після дослідження проб біоматеріалу експерти встановили діагноз – грип птиці.

Станом на 1 січня 2020 року на “Хуторі” утримувалося близько 98 тисяч поголів’я птахів, з яких загинуло 4856, а, як повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я тварин, решту курей довелося зарізати.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу птиці, – йдеться у повідомленні пресслужби.

Додамо, що це перший випадок пташиного грипу за останні три роки. Попередня велика епідемія захворювання спостерігалася в Європі взимку 2016-2017 років, коли збудник вірусу потрапив разом з перелітними птахами з Азії.

Як пташиний грип передається?

Птахи – птахи. Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секреції і фекалії. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованими птахами чи іншими інфікованими птахами, або через контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки), або з їжею, яка заражена вірусом.

Птахи – людина. Найчастіше люди заражувалися пташиним грипом через безпосередній контакт з інфікованими птахами, поверхнею, зараженою секрецією чи виділеннями інфікованих птахів. Поширення вірусів пташиного грипу від однієї людини до іншої буває дуже рідко.

Симптоми пташиного грипу у людей

– симптоми типові для звичайного грипу (температура, кашель, біль у горлі і біль у м’язах);

– може з’явитися інфекція очей, пневмонія, важкі респіраторні захворювання.

Наголосимо, що з 1997 року було зареєстровано більше як 100 підтверджених випадків зараження людей вірусами пташиного грипу.

Система Orphus