Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні планують запровадити компенсацію вартості сертифікації органічного виробництва

В Україні планують запровадити компенсацію вартості сертифікації органічного виробництва

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провело всеукраїнську селекторну нараду під головуванням заступника Міністра Тараса Висоцького на тему «Роль і завдання банків в умовах ринку земель сільськогосподарського призначення».

Перед початком наради директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов поінформував представників банків про основні проблемні питання, що виникають в процесі кредитування суб’єктів господарювання аграрного сектору економіки області. Голова «Асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Василь Бурлака акцентував увагу на проблемах фермерських господарств, повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку.

У ході селекторної наради Тарас Висоцький презентував напрямки державної підтримки аграріїв. Порядки використання коштів за напрямами підтримки будуть прийняті впродовж лютого цього року. Всі напрямки державної підтримки будуть здійснюватись за посередництва банківських установ.

У державному бюджеті на 2020 рік передбачено на підтримку галузі АПК 4 мільярди гривень.

Зокрема, програма включатиме:

– компенсацію відсотків за кредитами для сільськогосподарських підприємств, які мають щорічний оборот до 20 млн грн. Цей напрям не матиме обмежень щодо цільового використання кредитів. Держава компенсуватиме до 1,5 облікової ставки НБУ, кінцева вартість кредиту для сільгоспвиробника не перевищуватиме 5%;

– компенсацію відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва, в тому числі, «нішеві» напрями – вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та інші. Передбачається, що сума кредитів не має перевищувати 15 млн грн. Такою підтримкою зможуть користуватися сільськогосподарські товаровиробники незалежно від обсягу обороту коштів за минулий рік;

– компенсацію відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель сільськогосподарського призначення. Напрям буде розповсюджуватися на сільгоспвиробників різних форм господарювання. Сума компенсації відсотків не буде перевищувати 5 млн грн на рік.

Сьогодні в Україні діють 38 уповноважених банків, через які реалізується програма державної підтримки сільгоспвиробників.

У ході спілкування Тараса Висоцького з регіонами Сергій Фролов запропонував використовувати новостворений Фонд гарантування повернення кредитів не тільки у випадках купівлі землі, а й при отриманні малими фермерськими господарствами кредитів на здійснення господарської діяльності. Пропозицію Полтавської області в Міністерстві пообіцяли розглянути.

Також буде збережена компенсація вартості вітчизняної техніки, але лише 25% (без минулорічних 15% для фермерів) та по садівництву.

У галузі тваринництва продовжиться часткова компенсація вартості будівництва комплексів, придбання племінного поголів’я та запровадять підтримку бджільництва.

Окрім фінансування через Державний фонд підтримки фермерських господарств фермери отримають підтримку по напрямках кооперація та дорадництво, а також за сплату ЄСВ.

Вперше буде запроваджена компенсація вартості сертифікації органічного виробництва.

За результатами наради Сергій Фролов зазначив, що після затвердження порядків використання коштів державної підтримки, в усіх районах відбудуться робочі зустрічі з аграріями щодо роз’яснення положень цих порядків. Представники банків в свою чергу виявили бажання взяти участь у таких зустрічах.

 

Фото: agro.me.gov.ua

Система Orphus Поделиться на fb