Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні більше не діє депутатська недоторканість

В Україні більше не діє депутатська недоторканість

Стаття 80 Конституції України з 1 січня 2020 року викладається в новій редакції.

Ще 18 грудня депутати проголосували за скасування недоторканності народних депутатів. Тоді за законопроєкт проголосував 291 депутат.

Як повідомляє «Радіо Свобода», окрім всього законопроєкт забороняє “доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, вчиненого народним депутатом, іншим органам досудового розслідування, крім НАБУ та центрального апарату ДБР відповідно до їх підслідності”.

Відомості, які свідчать про кримінальне правопорушення депутата, вносить до ЄРДР генпрокурор або особа, яка виконує обов’язки генпрокурора. Водночас наразі згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, провадження щодо депутата може відкривати будь-який слідчий або прокурор.

Клопотання про дозвіл на затримання, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також про застосування інших заходів, що обмежують права і свободи депутата, мають бути погоджені генпрокурором.

Закон також передбачає, що “народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у Верховній Раді та її органах, а також при здійсненні депутатських повноважень, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”.

Система Orphus Поделиться на fb