Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В амбулаторії Нехворощанської ОТГ запрацював автоматичний гематологічний аналізатор

В амбулаторії Нехворощанської ОТГ запрацював автоматичний гематологічний аналізатор

У Нехворощанській амбулаторії ЗПСМ почав діяти автоматичний гематологічний аналізатор MicroCC-20Plus, який може робити до шістдесяти загальних аналізів крові на годину по двадцять параметрів кожен.

Про це йдеться на сторінці Нехворощанської ОТГ у Фейсбук.

«Днями до нас приїздив спеціаліст з Дніпра, який налаштував аналізатор і показав, як працювати з апаратом. Ним користуються медсестри Лариса Яловега і Валентина Руденко, яка до цього одинадцять років працювала лаборантом. А взагалі аналізатор досить простий у користуванні, працює в автоматичному режимі й видає показники, точність яких гарантована. Сподіваюсь, невдовзі усі наші медсестри зможуть ним користуватися”, – розповідає завідувачка амбулаторії Ольга Шевченко.

Оскільки аналізатор не рекомендується вмикати заради одного аналізу, то встановили графік і поки що беруть кров двічі на тиждень, бо пацієнтів не так багато, як у містах чи в райцентрі. З цим апаратом легше встановити точний діагноз чи проводити профілактичну роботу.

“Для аналізатора треба мати набір витратних матеріалів, зокрема пробірки і спеціальні миючі та дезинфікуючі засоби. Поки що користуємося тим набором, яким комплектувався аналізатор, далі доведеться такі набори купувати. Думаю, що з цим проблем не буде”, – запевнив сільський голова Юрій Мовчан.

Крім цього, в громаді придбали три ноутбуки, на яких вже встановлено відповідні програми, бо з 1 квітня повністю перейдуть на електронний обіг документів – електронними будуть і лікарняні листи, і картки хворих. Тобто, поступово осучаснюватимуть устаткування.

Система Orphus Поделиться на fb