Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Український науковець розробив лікувальну медову жуйку

Український науковець розробив лікувальну медову жуйку

Український науковець створив унікальну лікувальну жуйку “Медівник” з натурального меду, воску, пилку і прополісу.

Продукт створив професор кафедри хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор технічних наук, калушанин Сергій Курта, повідомляє Агробізнес сьогодні з посиланням на naftohimik.info.

“Жуйка виготовлена з натурального меду, воску, пилку і прополісу, в ній немає цукру чи штучних добавок. Винаходу жуйки передувало моє захворювання ясен з ознаками пародонтозу і випадання зубів. Я вирішив розробити профілактично-лікувальний засіб. Багато літератури довелось перечитати, допоки в якомусь слов’янському довіднику за 18 століття знайшов дуже старий рецепт проти кровоточивості ясен. У лабораторії я його відтворив, виготовивши оброблений відповідним чином мед. Прикладав його до ясен, використовуючи вату. Цей спеціальний мед мені одразу допоміг: зняв болі, ясна стали менше кровоточити й боліти”, – розповідає науковець.

Оскільки прикладати мед з ватою до ясен незручно, Сергій Курта придумав й розробив жуйку “Медівник” у вигляді жувальної цукерки з бджолиного меду, покритої оболонкою з натурального воску.

Зразки жувальної гумки перевірили в Науково-дослідницькому і навчальному центрі молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок медичного факультету Ужгородського національного університету. У випробуваннях взяли участь 36 пацієнтів. Після тижневого курсу лікування було підтверджено, що у 72,5% пацієнтів припинилися або зникли ознаки захворювань.

Клінічні випробування жуйки оплатили за кошти, які отримали за перемогу на конкурсі стартапів. Решту суми використали, щоб придбати прилади для аналітичного контролю.

Зараз медові жувальні гумки виготовляють вручну в лабораторних умовах. А щоб налагодити серійне промислове виробництво жуйки, треба знайти спонсора для запуску серійного виробництва.

Система Orphus