Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські письменники занепокоєні репресіями проти білоруських колег: заява ПЕН

Українські письменники занепокоєні репресіями проти білоруських колег: заява ПЕН

Українські письменники із занепокоєнням стежать за подіями, які розгортаються в сусідній Білорусі.

Там, у столиці та ряді інших міст, нещодавно відбулися масові акції протесту проти поглиблення інтеграції з Російською Федерацією.

“Режим Лукашенка відреагував на ці вияви незгоди з його політикою посиленням репресій. Затриманих активістів, серед яких є і чимало наших колег-літераторів, членів Білоруського ПЕН, ув’язнюють або піддають адміністративним штрафам на доволі серйозні суми лише за вираження своїх поглядів і переконань”.

Громадські активісти Павел Севяринєц і Алена Талстая вже відбули кількадобове ув’язнення у сумнозвісному Центрі ізоляції правопорушників на вулиці Акресціна. Пані Талстая описує умови утримання там в’язнів як нестерпні: антисанітарія, холоднеча, брутальне поводження охорони і конвою, що межує з тортурами. Окрім того, активістці присудили також грошовий штраф у розмірі 1350 білоруських рублів.

“9 і 10 січня в судах Центрального і Ленінського районів Мінська відбувся розгляд справ перекладача Лявона Барщевського і мовознавця Пятра Садовського, а також Уладзіміра Някляєва та Уладзіміра Арлова – видатних представників сучасного білоруського красного письменства. Їхня творчість добре відома поза межами Білорусі й, зокрема, в Україні, так само, як і їхня активна громадянська позиція”. 

Український ПЕН наполегливо закликає білоруську владу припинити переслідування та цькування громадських діячів і письменників, які є обличчям сучасної білоруської літератури і представляють культуру Білорусі в усьому світі.

Заяву підписали (список постійно оновлюється): Андрій Курков, Мирослав Маринович, Микола Рябчук, Олександр Ірванець, Анатолій Дністровий, Андрій Бондар, Остап Сливинський, Степан Процюк, Наталка Сняданко, Сергій Жадан, Павло Коробчук та ін.

Система Orphus