Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна заборонить в’їзд авто з придністровськими номерами після рішення уряду, — ДПСУ

Україна заборонить в’їзд авто з придністровськими номерами після рішення уряду, — ДПСУ

Державна прикордонна служба припинить пропуск для проїзду автомобілів з придністровською реєстрацією через молдовсько-український кордон лише у випадку, якщо це постановить Кабінет міністрів.

Про це Hromadske розповів речник ДПСУ Андрій Демченко.

Цьому передувала заява прем’єр-міністра Молдови Іона Кіку, яку цитував NewsMaker. У ній йшлося про те, що з 1 квітня 2020 року Україна не буде впускати на свою територію автомобілі з номерами невизнаного Придністров’я.

Водночас речник уточнив, що українські прикордонники не мають нових документів чи доручень, які б обмежували проїзд автівок такої реєстрації.

Демченко уточнив, що встановлення таких обмежень не належать до повноважень його відомства: “Це знаходиться у компетенції виключно Кабінету міністрів. Якщо будуть відповідні документи, механізми чи якісь роз’яснення і визначені завдання ДПСУ, ми їх, звісно, виконаємо”.

Водночас він додав, що облік транспортних засобів на іноземній реєстрації, які слідують на митну територію України, знаходиться у компетенції митних органів, які їх обліковують.

Речник також уточнив, що прикордонна поліція Молдови інформувала про те, що з 10 січня припиняє пропуск до України автомобілі на придністровській реєстрації. Водночас автівки, які слідуватимуть на в’їзд в Молдову, вони все ж пропускатимуть.

“Придністров’я — самопроголошена держава, яку міжнародна спільнота визнає частиною Молдови. Незалежність так званої “ПМР” було проголошено у серпні 1991 року за ініціативи сепаратистів, підтримуваних російською армією. На території Придністров’я розміщується контингент російських збройних сил і військова частина №13962 — два батальйони загальною чисельністю близько тисячі осіб”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus