Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна вироблятиме коньяк та шампанське до кінця 2025 року

Україна вироблятиме коньяк та шампанське до кінця 2025 року

До кінця 2025 року українські винороби мають право використовувати слова “коньяк” та “шампанське” у назвах своєї продукції. У тому числі тієї, що реалізується на експорт.

Про це розповів генеральний директор корпорації “Укрвинпром” Володимир Кучеренко у Facebook.

За його словами, сьогодні виноградно-виноробна галузь України працює в умовах перехідного періоду.

«Попри взяті на себе зобов’язання відмовитися від низки географічних назв ЄС, зокрема «коньяк» та «шампанське», ми маємо право використовувати назви до кінця 2025 року. Однак, внаслідок політичного рішення під час підписання Угоди про асоціацію не було передбачено надання раніше обумовлених під час переговорів компенсацій чи технічної допомоги виробникам виноробної продукції України у разі відмови від вживання географічних зазначень країн Європи у назвах українських вин і коньяків”.

За його словами, за оцінками фахівців перехід на нові найменування в будь-якому випадку пов’язаний з істотними фінансовими втратами для української виноробної галузі – це суттєве навантаження на підприємства.

“Проте, українські виробники працюють над цими змінами, хоча робота над узгодженням нових назв є довготривалою”, – зазначає Володимир Кучеренко.

Система Orphus