Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У закладі громадського харчування Полтави встановили ряд праворушення

У закладі громадського харчування Полтави встановили ряд праворушення

Відповідно до результатів санітарно – епідеміологічного розслідування про випадки захворювання на гострий гастроентероколіт в організованому колективі згідно повідомлення Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Державної установи «Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України» № 967 від 26.12.2019 року та появи обґрунтованої підозри можливого виникнення даних захворювань в результаті вживання страв, які були виготовлені і доставлені з закладу громадського харчування «Полтавські страви» (ФО-П Коломієць С. А.), фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області був проведений позаплановий захід державного нагляду (контролю) з відбором зразків для проведення лабораторних досліджень (випробувань).

За наслідками санітарно–епідеміологічного розслідування та позапланового заходу державного нагляду (контролю) оператору ринку ФО–П Коломієць С. А., головним державним інспектором та головним державним ветеринарним інспектором Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області видано рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів терміном на 10 (десять) робочих днів, повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Фахівцями відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини та відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Полтавського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області видано два приписи щодо усунення порушень чинного законодавства.

В ході розгляду справи державним інспектором та державним ветеринарним інспектором Полтавського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області складено протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

На підставі протоколу головним державним інспектором та головним державним ветеринарним інспектором Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області видана постанова про накладання штрафу у розмірі шести мінімальних заробітних плат, у сумі 25038 (двадцять п’ять тисяч тридцять вісім) гривень, які надійшли до Державного бюджету України.

При проведенні раптових лабораторних досліджень у 2-х працівників закладу було виявлено носійство Salmonella enteritidis, за результатами яких видане рішення про відсторонення працівників від роботи до отримання негативних результатів.

Головним державним інспектором та головним державним ветеринарним інспектором Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області вручено рішення про вилучення з обігу, знищення та/або утилізацію харчових продуктів, які знаходились в закладі громадського харчування «Полтавські страви» та могли контактувати з продуктами, обладнанням та персоналом. Фахівцями Полтавського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області був проведений захід по вилученню та знищенню залишків даних харчових продуктів відповідно чинного законодавства.

Фахівцями відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Полтавського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області був проведений позаплановий захід державного нагляду (контролю) по виконанню вимог припису, вимоги якого виконані в повному обсязі.

Крім цього, направлено повідомлення до Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області та органів місцевого самоврядування щодо зареєстрованих випадків захворювання на ГГЕК (гострий гастроентероколіт), пов’язані із діяльністю закладу громадського харчування «Полтавські страви».

Система Orphus