Ви тут:
Суспільство Україна 

У Верховній Раді пропонують зменшити податки із зарплат та запровадити прогресивні ставки

У Верховній Раді пропонують зменшити податки із зарплат та запровадити прогресивні ставки

В межах податкової реформи, яку планують провести у 2020 році, в Україні можуть об’єднати три податки та збори, що сплачуються із зарплат: єдиний соціальний внесок, податок на доходи та військовий збір. При цьому ставки об’єднаного податку можуть знизити.

Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, інформує Hromadske.ua.

“Не дивлячись на те, що я обережно відношуся до зменшення тиску на фонд оплати праці, це питання назріло, і ми готові його розглянути, запропонувавши відповідні зміни до Податкового кодексу України. В тому числі, мені здається, на часі об’єднання ЄСВ, податку на доходи фізичних осіб і військового збору”, — повідомив Гетманцев.

Він зазначив, що об’єднаний податок на зарплати можуть зробити із прогресивною ставкою: тобто чим більшими є доходи, тим більшою є ставка. Це дозволить знизити податкове навантаження на доходи людей з низькими доходами.

Раніше про зменшення податків з доходів фізичних осіб повідомляла міністерка фінансів Оксана Маркарова.

“Мені здається, правильний вихід — це покращувати сплачуваність податків і одночасно зменшувати “тінь”. І коли ми побачимо реальних платників і їхні можливості, тоді зможемо змінювати податкові ставки. Я вважаю, що податки на зарплату і ПДФО треба зменшувати”, — повідомила Маркарова.

Раніше у Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують звільнити людей віком до 27 років в Україні від сплати податку на доходи. Згодом парламентський комітет підтримав ухвалення аналогічного законопроєкту.

Ставка податку на доходи фізичних осіб в Україні складає 18%. Крім цього, із зарплати вираховують 1,5% військового збору, а роботодавець зобов’язаний платити ще 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівника до Пенсійного фонду.

Таким чином, з кожної 1000 гривень ставки, роботодавець платить 1220 гривень зарплати та податків, а працівник отримує 805 гривень.

“Через високу ставку ЄСВ, багато роботодавців оформлюють свої відносини з працівниками як з ФОПами. Тоді всі податкові зобов’язання падають на працівників (5% від доходу та 22% ЄСВ з мінімальної зарплати), а сам такий роботодавець не має жодних зобов’язань перед бюджетом”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus