Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Решетилівці відкрили виставку “Фактор свободи”

У Решетилівці відкрили виставку “Фактор свободи”

З нагоди Дня соборності  та річниці бою під Крутами у Решетилівскому Центрі культури та дозвілля “Оберіг” урочисто відкрили виставку Українського інституту національної пам’яті (УІНП) “Фактор свободи: мазепинці, петлюрівці, бандерівці”. 

Ініціатором екпонування на Решетилівщині став  громадський активіст, вчитель історії Ігор Гмиря. 

Виставка демонструє, який вигляд могли б мати особисті сторінки Івана Мазепи, Симона Петлюри і Степана Бандери в соціальній мережі Facebook. У їхніх профілях зазначені особисті дані історичних постатей: про освіту, зацікавлення, стосунки. 

Виставку відвідали вчителі, працівники культурної сфери району, держслужбовці та старшокласники Решетилівського ліцею ім. І. Олійника. На урочистостях виступили зввідділом культури решетилівської міської ради Михайло Тітік та директор районного краєзнавчого музею Юрій Кісіль. Також в рамках заходу відбулася презентація календаря УІНП “Українські жінки ХХ століття”. Цей видавничий проєкт представив громаді району Ігор Гмиря. 

Також присутні мали змогу переглянути серію плакатів УІН “Воїни. Історія українського війська”, на яких представлений короткий опис українських військових формувань від Київської Русі до сьогодення. 

В Решетилівському районі виставка демонструється за сприяння районної та міської влади, заступника голови облради Анатолія Ханка та регіонального представника УІНП в Полтавській області Олега Пустовгара. Потім виставка помандрує найбільшими школами району. 

 

Система Orphus