Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У полтавському музеї виставили артефакт, знайдений поблизу с. Жуки

У полтавському музеї виставили артефакт, знайдений поблизу с. Жуки

Археологічна збірка Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського поповнилася винятковим артефактом. Це – залізний наконечник стріли золотоординського часу.

Її виявили за випадкових обставин на захід від сучасного с. Жуки Тахтаулівсько ї сільської ради Полтавського району, праворуч від дороги, що з’єднує його із дачним кооперативом «Сади Мічуріна», на території широколистяної діброви. Місце, де було знайдено наконечник, розташоване на північний захід від Полтави і локалізується у межах вододільної рівнини р. Ворскли та її правої притоки р. Полузір’я, еродованої численними струмками-притоками. Знахідка виявлена в ґрунті на невеликій глибині. На сьогодні достеменно невідомо, коли та як наконечник стріли потрапив до Поворскля в околиці с. Жуки. Тому можемо лише припустити, що він був втрачений власником, ймовірно, під час полювання.

Відтепер наконечник стріли часу Золотої Орди зберігається у музеї і доповнює оновлену експозицію археологічного відділу у розділі «Давня Русь і кочівники».

“Детальна інформація про знахідку буде представлена у статті І. С. Мельникової та В. А. Яремченка «Унікальний наконечник стріли золотоординського часу з околиць Полтави (с. Жуки)» у черговому збірнику матеріалів конференції «Село Жуки – батьківщина літописця Самійла Величка»”, – зазначають на сайті музею.

Система Orphus