Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА зустрілися з батьками прийомних сімей та дитбудинків сімейного типу

У Полтавській ОДА зустрілися з батьками прийомних сімей та дитбудинків сімейного типу

У Полтавській ОДА відбулася зустріч з прийомними батьками прийомних сімей та батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу області.

У ній взяли участь заступник голови ОДА Катерина Рижеченко, начальник служби у справах дітей ОДА Ірина Фоменко.

 

 

Як зазначила на початку зустрічі Катерина Рижеченко, метою заходу є конструктивний діалог:

“Пріоритетом держави є популяризація сімейних форм виховання. Ви зробили максимум – подарували дітям родину. Хочеться почути, чим влада і держава можуть допомогти ще, висловити вам підтримку та надихнути інші родини подарувати дітям сім’ю”.

“Завдання номер один — вивести дітей з інтернатних закладів і дати їм можливість рости в сім’ї. Діти, які виховуються у вас, мають широкі можливості — і гуртки, і оздоровлення, і батьки відкривають для себе теж багато нового, розпочинають новий етап”, – наголосила Ірина Фоменко.

Присутніх поінформували про збільшення розмірів державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях і будинках сімейного типу. Так, якщо у грудні розмір соцдопомоги становив 2 прожиткових мінімуми, а грошове забезпечення для батьків-вихователів – 70% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до 6 років,  6-18 років і 18-23 років), то з 1 січня збільшення відбулося до 2,5 прожиткових мінімумів щомісячно на дитину відповідного віку, і грошове забезпечення уніфіковане — 100% прожиткового мінімуму з розрахунку на 1 особу. Якщо дитина з інвалідністю, то сума збільшена до 3,5 прожиткових мінімумів.

На зустрічі обговорили актуальні питання — виплати соціальної стипендії, особливості законодавства стосовно квартирної черги та соціального житла. Зараз в області на квартирному обліку перебувають 600 осіб зі статусом дітей-сиріт.

Також прозвучала пропозиція створити Полтавський підрозділ Асоціації прийомних батьків та  ГО прийомних сімей і дитбудинків сімейного типу. Так, в області зареєстрована і вже два роки діє ГО “Заради майбутнього”.

Система Orphus