Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА обговорили ситуацію щодо Коломацької ОТГ

У Полтавській ОДА обговорили ситуацію щодо Коломацької ОТГ

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зустрівся з народним депутатом України Андрієм Бобляхом, представниками Коломацької ОТГ, Старицьківської, Василівської сільрад та Степного. 

Коломацька ОТГ у складі Коломацької та Василівської сільрад об’єдналася в 2018 році. За словами експертів, тоді це рішення було обумовлене кон’юнктурними політичними мотивами минулої влади і не мало під собою жодного соціально-економічного обґрунтування та не відповідало вимогам офіційної методики формування громад.

Після того як люди опинилися заручниками цієї складної ситуації, нове керівництво області вимушене розв’язувати наявні протиріччя та шукати шляхи до компромісу. Адже формат Коломацької ОТГ має складатися з 4 сільських рад: Коломацької, Василівської, Старицьківської, Степненської. Представники цих громад стурбовані перспективами приєднання до Новоселівської громади. Саме цю ситуацію обговорювали з очільником області. 

Олег Синєгубов вислухав всі сторони. Зокрема, зазначив, що для об’єднання громади мали досить часу. Запитав, чому дві громади вирішили доєдналися до Коломацької ОТГ лише зараз, а не зробили це рік тому. Особливу увагу було приділено невідповідності наявної статистики Коломацької ОТГ вимогам Методики формування громад та проблемам із своєчасністю фінансової звітності (звіт досі відсутній на сайті, як того потребує закон). 

«Ми несемо відповідальність за те, щоб створити умови для людей, для того, щоб громада була спроможна адміністративно, економічно та політично. Тож насамперед потрібно враховувати думку людей, навіть на рівні певних економічних показників. Стосовно цієї ОТГ, на мою думку, робити зміни запізно. Адже до 10 січня затверджені перспективні плани територій громад повинні бути подані до Кабміну. Однак ми почули громаду. Врахуємо пропозиції людей та народних депутатів» – сказав Олег Синєгубов.  

Також, дати шанс на існування Коломацькій ОТГ пропонує народний депутат Андрій Боблях.

«Два-три роки дати громаді можливість проявити себе. Якщо в неї це не вийде, наприклад, через рік, Коломацька ОТГ зрозуміє, що вона не спроможна існувати самостійно й тоді сама забажає до когось приєднатися. Адже процеси децентралізації відбуваються на добровільних засадах. Всі, хто хотів, вже об’єдналися. Нині ж почалися примусові об’єднання», – сказав Андрій Боблях. 

Олег Синєгубов зазначив, що питання щодо Коломацької ОТГ потребує додаткового розгляду, щоб прийняти остаточне рішення. 

Система Orphus