Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві встановлять пам’ятний знак жертвам Голодомору

У Полтаві встановлять пам’ятний знак жертвам Голодомору

14 січня міжвідомча обласна комісія у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій обговорила незаконність встановлення пам’ятних знаків.

“Проведено моніторинг меморіальних знаків жертвам Голодоморів в Полтавській області. Необхідно нагадати всім, що встановлення таких пам’яток повинно відбуватися законно, у  встановленому порядку”, – зазначила начальник Управління архітектури та містобудування Полтавської ОДА Ірина Особік.

Також вона повідомила, що у Полтаві планують встановити пам’ятний знак жертвам Голодомору, який буде розміщено у сквері між вулицями Європейська, Кагамлика та Панаса Мирного. На цій ділянці вже встановлено наріжний камінь.

Також комісія розглянула питання щодо припинення проведення пошукових робіт на кладовищі у селі Ліщинівка Кобеляцького району. Кунівська сільська рада підтримує проведення пошукових робіт. А от Польща просить тимчасово припинити ці роботи.

Члени комісії зазначили, що організація, яка минулого року проводила пошукові роботи у селі Білики і планувала цьогоріч провести їх у селі Ліщинівка, ще не отримала дозвіл на 2020 рік.

Комісія рекомендувала Консультативній раді Полтавської ОДА взяти до уваги представлену інформацію ГО “Пушкарівський ЯР” та розглянути можливість надання території колишніх арт-складів статусу нововиявленого об’єкту з присвоєнням категорії “визначне місце”, а звіт відправити на погодження.

Голова ГО “Пушкарівський ЯР” Олександра Супруженко розповіла присутнім про проведені дослідження на території арт-складів.

“На цій території знаходяться останки понад 20 тисяч людей, тому це пам’ятне місце, яке повинно увійти в історію як Полтавщини, так і України. Всі роботи проведено безоплатно небайдужими людьми. Це вклад в історію. Необхідно створити історико-меморіальний комплекс “Пушкарівський яр”, – зазначила Олександра Супруженко.

Система Orphus