Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вручили премію імені Петра Ротача

У Полтаві вручили премію імені Петра Ротача

З нагоди 95-ліття від дня народження відомого полтавського краєзнавця і літератора Петра Ротача у Полтавському краєзнавому музеї ім. В. Кричевського відбулося урочистий захід на пошанування його пам’яті та вручення премії Полтавської обласної ради імені Петра Ротача.

На урочистості зібралися представники обласної влади, науковці та митці, сучасники Петра Ротача, для яких він був моральним авторитетом. 

Присутні оглянули виставку, присвячену Петру Ротачеві та подивилися фагмент фільмі із циклу “Земляки” журналістки Інни Дідик. Спогадами про людину енциклопедичних знань, багатогранного таланту і непростої долі поділилися доцент Полтавського національного педуніверситету Ганна Радько, видавець Ганна Грибан, протоієрей Миколай Храпач, голова обласної організації Національної спілки художників Юрій Самойленко. 

Директор департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко та ректор ПНПУ ім. В. Короленка Микола Степаненко вручили дипломи, відзнаки та грамоти обласної ради. 

Цього року у номінації «Історичне краєзнавство» кращим визнали авторський колектив за книгу “Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район”.

У номінації «Літературне краєзнавство» лауреатом став краєзнавець, журналіст Григорій Титаренко за творчий доробок. 

Решта номінантів отримали грамоти обласної ради. Премія присуджується краєзнавцям за кращі документально-публіцистичні і науково-популярні твори з історії рідного краю та літератури. 

Система Orphus