Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві влаштували смолоскипну ходу на честь Степана Бандери

У Полтаві влаштували смолоскипну ходу на честь Степана Бандери

Традиційно з 2012 року 1 січня з гаслом «Слава Україні!» полтавці відзначають день народження Степана Бандери. 

Більше сотні учасників, бійців, ветеранів, представників ВО «Свобода», ВГО «Сокіл» та інших організацій під синьо-жовтими й червоно-чорними прапорами зі смолоскипами в руках пройшли центральною частиною міста, від переходу «Злато місто» до пам’ятника Іванові Мазепі.

Акція розпочалася з виступу депутата міськради Юліана Матвійчука. Він наголосив, що нині найголовніше завдання всіх патріотів  – наповнити українську державу українським вмістом і перемогти у війні з Росією. 

В акції взяв участь заступник голови обради Анатолій Ханко, молодь та літні люди. Під час ходи з динаміків лунав гімн ОУН – новітній  гімн Збройних сил Украни “Зродились ми великої години”. У руках учасники тримали банер із зображенням Степана Бандери та його портрет. Біля пам’ятника Мазепі учасники разом виконали державний славень. 

“Російська імперія тривалий час оббріхувала наших героїв – гетьмана Мазепу, Степана Бандеру, – мовляв, “зрадники, вбивці. Але ми з вами знаємо правду: ці люди присвятили своє життя Україні” – наголосив ведучий мітингу Юліан Матвійчук. 

Також на мітингу промовляли очільник ГО “Сокіл”, студент-історик Георгій Сьомін, провідник обласного КУНу Віталій Сороковий. 

Аналогічні акції відбуваються у багатьох містах України.

Система Orphus