Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку живопису решетилівського килимаря Євгена Пілюгіна

У Полтаві відкрили виставку живопису решетилівського килимаря Євгена Пілюгіна

У відділі мистецтв ПОУНБ імені І.П. Котляревського відбулося урочисте відкриття виставки живопису Євгена Івановича Пілюгіна – заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, голови Полтавського обласного осередку НСМНМУ.

Назва виставки «Решетилівські барви» символічна, адже Решетилівка – не просто старовинне місто, яке стало рідним для Євгена Івановича. Решетилівські ткацтво, килимарство, вишивка – це ті унікальні явища, які знають в Україні і в світі, зокрема завдяки членам родини Пілюгіних та особисто Євгену Івановичу. Його витонченої майстерності килими та картини вражали не лише українців, а й англійців, французів, італійців. 

Євгеній Пілюгін живе і працює у Решетилівці вже 47 років, вони з дружиною прикипіли до цього краю і серцем, і душею. Вивчили кілька поколінь решетилівських майстрів. 
Євгена Пілюгіна більше знають як килимаря. Живопис він виставляє не так вже й часто, хоча робіт назбиралася багато. Нова виставки живопису «Решетилівські барви» складається з картин, які художник створив за останні три роки. 
Про творчі та професійні досягнення митця, його закоханість у мистецтво, нові творчі роботи на виставці та щиру дружбу говорили колеги-друзі Євгена Пілюгіна: заслужена майстриня народної творчості України, завідувачка відділу Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради Наталія Свиридюк; відома мисткиня, членкиня Національної спілки художників України Марина Рожнятовська; науковець, художник, член творчого об’єднання «Художник» Леонід Колєсніков; молода полтавська художниця Наталія Давітян та інші.
Музичні привітання прозвучали у виконанні лірника, кобзаря-бандуриста, заслуженого художника України, члена Національної спілки кобзарів та Національної спілки майстрів народного мистецтва України Івана Новобранця.
Фото: ПОУНБ, Олександра Розума
Система Orphus