Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку майстрів різьблення

У Полтаві відкрили виставку майстрів різьблення

У виставковій залі музею В.Г.Короленка відкрилася виставка майстрів із різьблення (сницарів), яка носить влучну назву «Майстри козацького краю».

Організатором цієї  події виступили працівники Комунальної установи «Обласний Центр Народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради.

Обробка дерева – один із найдавніших видів людської діяльності. Саме полтавська народна художня різьба на дереві – чудове надбання багатьох поколінь талановитих майстрів і одне з найцікавіших досягнень в українському народному мистецтві.

Знаково, що виставка творів майстрів із Полтавщини Сергія Дяченка, Олега Бистрицького, Андрія Будущева, Олександра Кришталя, Сергія Косолапа, Сергія Курилко, Олександра Кузьменкова, Павла Носика відкрилася саме в короленківському музеї. Як відомо, письменник походить із славного роду миргородських козаків. Цей рід дав Україні і світу двох видатних людей: письменника-класика Володимира Короленка та вченого Володимира Вернадського.

Живучи в полтавському краї із 1900 року, Короленко у своєму дачному селищі (с. Хатки, тодішній Миргородський повіт) відшукав унікальний документ ХVII століття «Договір монастиря із сницарем», розшифрував його та оприлюднив в журналі «Киевская старина» у 1906 р. Цей документ розповідає про життя та роботу сницарів на Полтавщині 300 років тому й надзвичайно цінний для сучасних майстрів з різьблення.

Окрасою заходу стали концертні номери у виконанні Наталії Дубовик та Людмили Супрунової.

Фото: Наталія Свиридюк, Управлінння культури виконкому Полтавської міськради

Система Orphus