Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентувли виставку невідомих робіт художника Павла Горобця

У Полтаві презентувли виставку невідомих робіт художника Павла Горобця

З нагоди відзначення 115-ї річниці від дня народження відомого живописця, графіка, музейного діяча, художнього критика Павла Матвійовича Горобця у виставковій залі Полтавського літературно-меморіального музею І. Котляревського 23 січня 2020 р. була відкрита виставка графіки відомого майстра пензля.

Виставкова експозиція створена за підтримки знаного в Полтаві видавця, колекціонера, доброчинця О.М. Петренка.

Виставка носить назву «Невідомий Горобець». Справді, серед шанувальників мистецтва Павло Матвійович відомий як неперевершений майстер ліричного пейзажу, портретист, автор багатьох тематичних картин, натюрмортів. На презентованій виставці творчість художника висвітлена невідома багатьом грань його таланту: це дружні шаржі, карикатури, сатиричні замальовки. Експонуються також декілька ранніх краєвидів, автопортрет молодого художника, виконаний у 1924 р. та портрет Павла Матвійовича роботи відомого майстра різьби по дереву, живописця, скульптора з Миргорода Я.О. Усика.

Представлені на виставці також начерки, сюжетні замальовки та ескізи, розкривають творчі пошуки митця.

Відомий художник не тільки віртуозно володів пензлем. Він автор численних науково-популярних розвідок та мистецьких досліджень, які публікувались у профільних часописах та на сторінках місцевих засобів масової інформації. Деякі з них теж експонуються на виставці.

Шанувальникам художника, поза сумнівами, буде цікаво познайомитись з унікальними світлинами з сімейного архіву митця, серед яких є справді унікальні, виконані відомими фотомайстрами М. Фріденталем та К. Лехницьким.

П. М. Горобець був людиною глибокою і багатогранною. Він мав чудовий голос, любив українські народні пісні, був чудовим виконавцем романсів, грав на багатьох музичних інструментах, брав участь у театральних виставах аматорських колективів.

Його яскраву, непересічну постать ще й досі пам’ятають полтавці старшого віку. Тож зустріч з творчістю відомого живописця стане справжнім подарунком для шанувальників мистецтва

Виставка діятиме з 23 січня по 16 лютого 2020 р. з 9.00 до 17.00.

Система Orphus