Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували видання до ювілею історика та архівіста Тараса Пустовіта

У Полтаві презентували видання до ювілею історика та архівіста Тараса Пустовіта

Відділ краєзнавства Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Котляревського презентував біобібліографічний покажчик з серії “Видатні краєзнавці Полтавщини”, присвячений постаті науковця, архівіста, енциклопедиста, краєзнавця Тараса Пустовіта. Він охоплює дані про дослідження протягом останніх 35 років.

Тарас Павлович поряд з Василем Грабом, Віктором Ревегуком та ін. – один з перших на Полтавщині, хто вивчав події Української революції 1917–1921 років, досвідчений фахівець з архівної справи, знаний історик-енциклопедист, краєзнавець.

Привітати науковця з минулим ювілеєм, а також з виходом вагомого доробку завітали полтавські історики, архівісти, музейники, освітяни: заступник директора Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського Володимир Мокляк, історик-краєзнавець, заслужений вчитель України Олександр Білоусько, журналістка і поетеса, член правління товариства “Просвіта” Ганна Антипович; краєзнавець Григорій Титаренко; краєзнавець, член НСКУ та НСЖУ Віталій Григор’єв; заслужений діяч мистецтв України, голова ПОО Національної Спілки художників Юрій Самойленко; науковець Віктор Самородов.

Протоієрей Миколай Храпач, настоятель Свято-Покровського храму ПЦУ в Полтаві розповів про внесок Тараса Пустовіта у відродження часопису “Полтавські єпархіальні відомості”. З початку 90-х він – беззмінний член редколегії часопису.

“Тарас Павлович – це багатогранна особистість, дослідник і популяризатор української історії, погодився брати участь у проєкті “Поборники незалежності”, який має чимало переглядів. Великий його внесок у очищенні топоніміки Полтавщини від комуністичних назв, йому належить багато корисних ініціатив, щоб вулиці  нашого міста носили імена достойних борців за незалежність”, – наголосив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

Тарас Пустовіт зазначив, що звання “видатний краєзнавець” – це своєрідний аванс, а попереду багато роботи, досліджень маловідомих сторінок історії Полтавщині.

З вітальним словом виступила Надія Влезько, заступник директора з наукової роботи Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського. Багато теплих та щирих слів звучало як на адресу Тараса Павловича, так і на адресу бібліотекарів відділу краєзнавства, які підготували видання до друку.

Винуватець дійства кохається не лише в історії,  але й у музиці, тож музичне обрамлення заходу створював колектив обласної філармонії.

Система Orphus