Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували книгу та фільм, присвячені Українській революції 1917 – 21 років

У Полтаві презентували книгу та фільм, присвячені Українській революції 1917 – 21 років

До Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Крут у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація фундаментального тритомного видання, присвяченого 100-річчю Української революції, «Українська революція 1917-1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи» та фільму «100 років Української революції. Полтавщина. Фільм третій».

У ній взяли участь заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, перший заступник міського голови Полтави Ігор Федій, директор Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків із громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко, директор Депратаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко, курсанти Полтавського військового коледжу, науковці, представники сфери культури. 

Присутні переглянули короткий фільм “Пам’ятай про Крути”, що нагадав про події та історичний контекст того часу, а також згадали про полтавців – учасників бою. Кращі курсанти Полтавського військового коледжу, серед яких і учасники АТО, поклали квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку, Загиблим козакам та на Алеї Героїв. 

Заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко відзначила неоціненний вклад полтавців у дослідження, аналіз та донесення до широкого загалу правди про героїчні події Української революції. 

 

Директор науково-редакційного підрозділу “Центр дослідження історії Полтавщини”, заслужений учитель України Олександр Білоусько, один з авторів-упорядників тритомника “Українська революція 1917-1921  Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи” представляючи книгу, зазначив, що такого доробку не має жодна з областей. 

“Полтавщині пощастило, що влада розуміє важливість подібної роботи, фінансує, сприяє. Це квінтесенція подій, що відбувалися на нашій землі в з 1917 по 21, в контексті загальноукраїнському, загальноросійському і загальноєвропейському. Книга добре структурована, і спонукає робити висновки з історії. Треба вміти продумувати, що було б, “якби”… Це питання вибору, бо кожна подія має багато варіантів розвитку, і від нас залежить, який варіант буде обраний”, – наголосив Олександр Білоусько. 

“Це не наукова праця чи монографія. При укладанні книги свідомо утримувалися від коментарів чи оцінок, це – збірник документів, першоджерела, більшість із яких вперше введені у науковий обіг. Також використовували пресу, тодішні ЗМІ, і спогади наших земляків, полтавців, які потім емігрували, але були учасниками цих подій”, – зазначила директор Державного архіву Полтавської області Валентина Гудим.  

Третя серія фільму «100 років Української революції. Полтавщина” присвячена подіям 1919 року, коли Полтавщина опинилася в епіцентрі боротьби за державність. Над фільмом працювала творча група у складі заслужених журналістів України Анатолія Мішина (автор сценарію) та Наталії Іванченко, Дмитра Старікова (режисер-постановник), Максима Старікова (оператор-постановник), Леоніда Сорокіна (звукорежисер), Олени Шарбенко (монтаж), журналіста Сергія Блавацького. Також зіграли актори Ольга та Богдан Чернявські, Олександр Бородавка. Як розповіли автори, на глядачів під час перегляду чекають не дуже приємні паралелі із сучасністю. Нині ж у планах – зйомки фільму про революційні події на Полтавщині 1920-21 років. 

Книга та фільм були випущені за кошти обласного бюджету на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА. 

Система Orphus